DRUHÉ VÍTĚZSTVÍ V ROCE

Woods předvedl skvělý finiš a ovládl turnaj The Memorial

Golfový turnaj The Memorial v americkém Dublinu v Ohiu vyhrál Tiger Woods, pro něhož to bylo letošní druhé vítězství v rámci PGA. Woodsův výsledek byl 279, tedy devět ran pod par.

Šestatřicetiletý Woods měl špatný konec třetího dne a na svého krajana Spencera Levina ztrácel čtyři rány. Ovšem v neděli se bývalá světová jednička činila a dokráčela si pro vítězství. Na okruhu PGA vyhrál Woods letos teprve druhý turnaj, když triumfoval v březnu po dvou a půl leté pauze na Arnold Palmer Invitational. Celkově si připsal už 73 vítězství na PGA Tour v kariéře a vyrovnal tímto triumfem legendárního Jacka Nicklause. Woods tohoto milníku dosáhl navíc na hřišti Muirfield Village, které samotný Nicklaus navrhoval. Po turnaji se Woods posunul na čtvrtou příčku golfového světového žebříčku.

Woods se dostal do čela na 16. jamce v závěrečném dnu a fantastickým úderem uhranul publikum. "To bylo neuvěřitelné, ta rána měla kuráž a dlouho jsem takový úder neviděl," vysekl poklonu Jack Nicklaus, který nakonec Woodsovi k vítězství gratuloval.

Za Woodsem skončili na děleném druhém místě Argentinec Andres Romero a Jihoafričan Rory Sabbatini s celkovým skóre -7. Ten sice dlouho vedl, ale v poslední den zahrál o pět ran hůř než Woods. Na dalších místech se o další dvě rány zpět seřadili Američané Daniel Summerhays a po třech dnech vedoucí Spencer Levin.

Nejhorší kolo dne, 12 úderů nad par hřiště, zapsal společník Tigera Woodse v předposledním flightu Ricky Fowler. Předvedl dvě birdie, osm bogey a tři double bogey. Ze třetího místa po sobotě se tak propadl až na dělenou 52. příčku.