GALERIE děsivý příběh

VRAŽDA Z NUDY! Tři mladíci zastřelili nadějného baseballistu

Chris Lane
Zdroj: facebook.com, Facebook Sarah Harperové

Děsivý příběh! Tři mladíci v americké Oklahomě se nudili, a tak se rozhodli někoho zabít. Krutý los padl na nadějného australského baseballistu Chrise Lanea, který ve Spojených státech studoval. Zastřelili ho na ulici, zrovna když byl na cestě od své lásky.

Cris Lane (22) pocházel z Melbourne, a v pátek si byl v malém městě Duncan v Oklahomě, kde bydlel, zaběhat. Mladí vrazi, jejichž facebookové profily se jen hemžily fotkami se zbraněmi, ho z auta zezadu střelili a nechali zemřít na ulici. Podle svědků se po zásahu chvíli potácel napříč ulicí, pak padl na kolena a zemřel.

 

GALERIE: Baseballista Chris Lane byl zavražděn

1
/
9
Zdroj: facebook.com
Chris Lane a Sarah Harperová

 

James Edwards (15) a Chancey Luna (16) a Michael Jones (17) jsou teď obviněni z vraždy a v krajním případě jim hrozí až trest smrti. Motiv jejich činu je neuvěřitelně děsivý: Zabíjeli proto, že se prostě nudili.

 

Jeden z výtečníků dal v den vraždy na svůj facebook mrazivý vzkaz: "Prásk! Dva výstřely během dvou hodin!" Sotva pár hodin po vraždě plánovali zabíjet znovu. Zastavila je až policie.

 

"Myslím, že byli na zabijácké výpravě. Byli bychom měli víc mrtvých, kdybychom je nedostali," řekl šerif Danny Ford.

 

Nadějný sportovec Chris a jeho láska Sarah spolu chodili čtyři roky a teprve tři dny před vraždou se vrátili z Melbourne, kde byli navštívit Chrisovu rodinu. Harperová po smrti svého přítele umístila svůj facebookový profil emotivní vzkaz, v němž čas, který jim byl společně vyměřen, popsala jako nejúžasnější období jejího života. "Tolik tě miluju, miláčku. Od roku 2009 až dosud jsi zaujímal velmi výjimečné místo v mém srdci, bylo to nejúžasnější období mého života. Teď je mi strašně smutno," napsala.

 

"Nikdo si nezaslouží takhle zemřít, dokonce ani ti kluci, co to udělali, ne. Ale vzali Chrisovi budoucnost, a nechci, aby nějakou měli oni," dodala později.

 

Australští politici ted vyzývají krajany, aby dobře zvážili cestu do USA, a upozorňují na riziko toho, že každý Američan si může obstarat zbraň.

 

V Laneově rodném Melbourne zatím vznikají pietní místa a akce, zdrcení jsou i obyvatelé Duncanu. Na místo činu teď nosí květiny.
 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

ija TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:35

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   12:20

   Basketbal: Ondřej Balvín - Český obr

   12:35

   Fotbal: Sereď - Ružomberok

   14:15

   Hokej: Sportovní originály - Tomáš Hertl

 • Nova Sport 2

  • Parkurová Global Champions - Berlín

   09:00 09:50
   09:50

   Fotbal: Sereď - Ružomberok

   11:35

   Paddleboards - History, Legacy and Best Moments

   12:00

   Whitewater Polar Circle

   12:30

   ATP Tour 250: Generali Open

   14:10

   Magazín NBA Action (32)

Celý program