Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

NEKALÉ PRAKTIKY?

Virtuózka Vanessa Mae! PODVOD, aby se dostala na olympiádu?

Vanessa Mae
Zdroj: isifa.com

Policisté bude vyšetřovat slavnou houslistku Vanessu Mae. Chtějí zjistit, jestli se nedostala podvodem na zimní olympijské hry v ruské Soči. Světoznámá hudebnice reprezentovala Thajsko v obřím slalomu a i když skončila poslední, byla jednou z největších hvězd olympiády.

Vanessa Mae prodala více než deset miliónů alb a vydělala desítky miliónů dolarů. Fanoušci ji obdivují a milují. Jeden sen si tedy splnila. Ona ale měla ještě jeden.
 

„Víte, miluji lyžování a zúčastnit se zimní olympiády, to by byl pro mě splněný sen,“ přála si Vanessa Mae. Byly jí 4 roky, když se poprvé postavila na lyže. Olympiádě podřídila všechno. Na rok přerušila kariéru, zrušila koncerty a tvrdě trénovala. Dokonce se z Anglie přestěhovala do švýcarských hor.
 

„Všichni si mysleli, že jsem blázen, ale je to něco, co opravdu chci a myslím to skutečně vážně,“ dodala. Na olympiádě byla beznadějně poslední, přesto v cíli sklidila velký potlesk.
 

Vanessa to opravdu dokázala a v 35 letech závodila na olympiádě. Aby se ale do Soči dostala, musela získat dostatečný počet bodů v oficiálních závodech. A právě tady něco nehraje. Ve Slovinsku údajně její výsledky zfalšovali čtyři muži, za což už byli suspendováni. Existují prý i důkazy.
 

„Ve startovní listině byla osoba, která vůbec nejela. Ve výsledcích naopak byla závodnice, která spadla a závod nedokončila. Termín závodu navíc nesouhlasil se dnem, kdy se skutečně konal,“ uvedl šéf slovinské lyžařské asociace Jurij Žurej.
 

Je možné, že Vanessa Mae je v tom nevinně, o nekalostech rozhodčích nemusela vědět. Celou věc má objasnit až policie společně s Mezinárodní lyžařskou federací. Ty teď budou podvod vyšetřovat.

TV Nova/jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:20 15:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - Colorado Rapids

   15:00

   MAXI TIP Poker Tour (4)

   15:30

   The Boodles 2019

   16:30

   Element (390)

   16:45

   The Boodles 2019

   17:50

   NBA – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • 13:20 14:20

   Evropská liga 2019

   14:20

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   14:35

   World Cup of Pool 2019

   18:30

   Cape Epic 2019 - Best of men

   19:00

   Běhej lesy – Vysočina

   19:15

   Spartan race – Dolní Morava

Celý Program