Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.7. 2014 10:05
NEKALÉ PRAKTIKY?

Virtuózka Vanessa Mae! PODVOD, aby se dostala na olympiádu?

Vanessa Mae
Zdroj: isifa.com

Policisté bude vyšetřovat slavnou houslistku Vanessu Mae. Chtějí zjistit, jestli se nedostala podvodem na zimní olympijské hry v ruské Soči. Světoznámá hudebnice reprezentovala Thajsko v obřím slalomu a i když skončila poslední, byla jednou z největších hvězd olympiády.

Vanessa Mae prodala více než deset miliónů alb a vydělala desítky miliónů dolarů. Fanoušci ji obdivují a milují. Jeden sen si tedy splnila. Ona ale měla ještě jeden.
 

„Víte, miluji lyžování a zúčastnit se zimní olympiády, to by byl pro mě splněný sen,“ přála si Vanessa Mae. Byly jí 4 roky, když se poprvé postavila na lyže. Olympiádě podřídila všechno. Na rok přerušila kariéru, zrušila koncerty a tvrdě trénovala. Dokonce se z Anglie přestěhovala do švýcarských hor.
 

„Všichni si mysleli, že jsem blázen, ale je to něco, co opravdu chci a myslím to skutečně vážně,“ dodala. Na olympiádě byla beznadějně poslední, přesto v cíli sklidila velký potlesk.
 

Vanessa to opravdu dokázala a v 35 letech závodila na olympiádě. Aby se ale do Soči dostala, musela získat dostatečný počet bodů v oficiálních závodech. A právě tady něco nehraje. Ve Slovinsku údajně její výsledky zfalšovali čtyři muži, za což už byli suspendováni. Existují prý i důkazy.
 

„Ve startovní listině byla osoba, která vůbec nejela. Ve výsledcích naopak byla závodnice, která spadla a závod nedokončila. Termín závodu navíc nesouhlasil se dnem, kdy se skutečně konal,“ uvedl šéf slovinské lyžařské asociace Jurij Žurej.
 

Je možné, že Vanessa Mae je v tom nevinně, o nekalostech rozhodčích nemusela vědět. Celou věc má objasnit až policie společně s Mezinárodní lyžařskou federací. Ty teď budou podvod vyšetřovat.

TV Nova/jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:00 23:30

   Czech rally 2019 (1)

   23:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   00:00

   NHL News

   00:15

   NHL – akce měsíce

   00:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Kicking Horse)

   01:00

   Fotbal: Paris FC - FC Lorient

 • Nova Sport 2

  • 23:00 23:30

   Natural Track Luge - World Cup (Deutschnofen)

   23:30

   UFC Unleashed (2)

   00:20

   Major League Soccer Highlights (7)

   00:50

   Ligue 1 Highlights (32)

   01:45

   Element (385)

   01:55

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

Celý Program