NAŠLAPANÉ SÁLY

VIDEO. Šipky! Hospodská zábava, ale i sport, kde se točí miliony

Téma:

Šipky, to už zdaleka není jen hospodská zábava. Pokud totiž šipky ovládáte na profesionální úrovni, můžete si vydělat klidně miliony korun. Třeba v Anglii navíc doprovází zápasy v šipkách elektrizující atmosféra, na ty nejlepší hráče tam chodí i 20 tisíc fanoušků.

Atmosféra jako na fotbale, hlasité chorály a neustálé povzbuzování. Třeba v Británii patří šipky mezi nejpopulárnější sporty. Haly praskají ve švech. "Ty sály jsou pro deset, patnáct i dvacet tisíc lidí, je to fantastická atmosféra," řekl Pavel Korda, bývalý místopředseda české šipkařské organizace.

 

Právě v Británii ve čtvrtek odstartovala Premier league, tedy liga nejlepších šipkařů na světě. "Šipky jsou nejenom hospodský sport, ale taky seriózní záležitost. Hráči když chtěj hrát na tý nejvyšší úrovni, tak musí hodně trénovat, musí tomu věnovat hodně moc času, i hodně peněz," vysvětlil Pavel Korda.

 

Ale ty se můžou i vrátit. Vyprávět by o tom mohl třeba Čtyřiapadesátiletý Angličan Phil Taylor. Je šestnáctinásobným mistrem světa, v šestnácti letech se přitom vykašlal na školu a radši házel na terč. Dnes ale bez nadsázky patří k nejúspěšnějším sportovcům na světě, díky šipkám už vydělal více než 220 milionů korun.

 

To, co Pelé znamenal pro fotbal a Wayne Grezky pro hokej, to je Phil Taylor pro šipky. Tak nezapomeňte. Nejlepší šipkaře ve skvělé atmosféře můžete vidět i vy. Přímé přenosy uvidíte každý čtvrtek až do května na Nova sport a VOYO.

Související témata:
TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 16:20 17:00

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

   21:15

   UFC Greatest Fights (4)

Celý Program