Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

JAKO DELFÍN

VIDEO: Phelps zažil úspěšný comeback! Čeká se, že se o něj poperou sponzoři

Nejúspěšnější olympionik všech dob, americký plavec Michael Phelps, má za sebou velký comeback. Před dvěma lety ukončil kariéru, teď se ve velkém stylu vrátil. Svůj první závod sice těsně prohrál, ale jasně ukázal, že na olympiádě v Riu může rozšířit svoji neuvěřitelnou sbírku medailí. Sponzoři se o něj znovu poperou.

Phelps by si klidně mohl otevřít klenotnictví. Jeho 18 zlatých olympijských medailí, to je něco neuvěřitelného. Vždyť Česká republika jich na letních hrách získala čtrnáct. Prostě hokej má svého Gretzkyho, fotbal Maradonu a plavání, to je zkrátka Michael Phelps. Když teď dva roky po konci kariéry oznámil, že se vrací, vyvolalo to nadšení.
 

„Vracím se, protože miluju ten pocit, když plavu v bazénu. Dělám to jen pro sebe, mám z toho radost.“ Řekl Phelps.
 

Ze závodu v Arizoně se hned stala prestižní záležitost. Vstupenky šestkrát zdražily, přesto byly za pár minut pryč. První závod Phelpse si nikdo nechtěl nechat ujít. Nakonec na 100 metrů motýlek skončil druhý, těsně za rivalem Ryanem Lochtem. I jeho návrat soupeře potěšil.
 

„Na obrátce jsem se ohlédl, viděl ho vedle sebe a normálně jsem se začal usmívat,“ vyprávěl Lochte. „Proč ses smál? Že vedeš a já jsem až za tebou,“ smál se Phelps.
 

Dva roky nezávodil, přesto ukázal, jakou má formu. Možná by vědci měli prozkoumat jeho DNA, jestli dědeček z tatínkovy strany nebyl náhodou delfín. Teď bude jeho cílem olympiáda v Riu
 

Phelpsovi bude teprve 29 let, to ještě není věk na sportovní důchod. Má za sebou i skandály jako řízení pod vlivem alkoholu, drogy. To je ale pryč, teď je zpátky. A vydělá i peníze. Po olympiádě si ho cenili na miliardu korun. Zatím nemá sponzora, ale všichni se o něj budou prát.
 

TV Nova/jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Washington Capitals - Colorado Avalanche

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Rychlá kola (10)

   11:30

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   NHL: New York Islanders - St. Louis Blues

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Florbal: SPV – EräViikingit

   10:45

   Nova Cup 2019 – Gočárovy schody

   11:00

   Sportovní originály – 180 s Maxem Hoppem

   11:30

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (3/4)

   12:00

   UFC Now (21)

   13:00

   NHL: San Jose Sharks - Calgary Flames

Celý Program