VIDEO: Pět NEJBIZARNĚJŠÍCH sportů na světě. Je libo kopání holení?

Podvodní rugby
Zdroj: oficiální zdroj
Podvodní rugby

Vybrali jsme pro vás pět nejpodivnějších sportů, které jste mohli provozovat v roce 2010.

5. Nošení manželek
Jste dobrým manželem? Udatným mužem, který se o svou ženu vždy postará? Poměřte se s ostatními ve vytrvalostním závodě, kdy manželka bude vaše břímě. Tento finský sport, ve kterém s manželkou či jinou ženou na zádech či na ramenou, soutěžící překonávají různé překážky, získává popularitu po celém světě. Ale pozor - žena nemůže vážit ménně jak 108 liber (necelých 50 kg).


 

4. Hod tuňákem
Ochránci zvířat by měli zavřít oči. To, co totiž provádějí Australané, není moc humánní. Pokud znáte hod kladivem, který je olympijskou disciplínou, tak ani hod tuňákem vám nebude cizí. Milovníci tohoto sportu se každoročně sjíždějí do města Port Lincoln na jihu Austrálie a vrhají do dálky tyto 50 kilogramů vážící ryby. Akce je jen pro silné, i proto je jedním z šampionů olympijský vítěz ve vzpírání Dean Lukin


 

3. Podvodní rugby
Tady není moc k vysvětlování. Pokud zadržíte dlouho dech, umíte plavat a být tvrdí pod vodou, tento sport je vám šitý na míru. Hraje se v bazénu s hloubkou čtyři metry a cílem hry je dostat závažím zatížený míč na soupeřovu stranu hřiště. Míč musíte umístit do koše, který se nalézá na dně bazénu.


 

2. Kopaná do holení
Tenhle sport bolí. A to hodně. Jeho pravidla jsou ale velmi jednoduchá. Nejdříve si do kalhot nacpěte slámu a poté už kopejte a kopejte soupeře do holení. Kdo svého soka první porazí na zem, vyhrává. Borci praktikující tuto disciplínu už dokonce na MOV podali žádost, aby byla zahrnuta do programu olympijských her. Podaří se jim to?


 

1. Hokej na jednokolkách
Asi nejbizarnější sport, který se dá ještě nazývat sportem. Hokej už je sám o sobě dost nebezpečný. Proč ho tedy nehrát na jednokolkách, řekli si mladí nadšenci a vynalezli tento bizarní sport. Jak dlouho asi bude trvat, než se začne hrát na ledě? Na jednokolkách se hraje také basketbal, ale jezdit na jednom kole s hokejkou má přeci jen větší kouzlo...


 

hrc TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Atlanta United FC - New York Red Bulls

   10:45

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto3)

   12:25

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto2)

   13:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 12:35
   12:35

   NBA Classic Games: Los Angeles Lakers - Indiana Pacers

   14:10

   Jíří Procházka - vědomý bojovník

   15:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   20:35

   Basketbal: Devin Booker - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program