VIDEO: Ošklivý karambol. Cyklista těsně unikl ochrnutí

Hodně dramatickým způsobem odstartoval v Austrálii závod Tour Down Under. Hned v první etapě totiž při hromadném pádu praskaly kosti.

Všechno se přihodilo v závěru etapy měřící 149 km, který vedla z městečka Prospect poblíž Adelaide do Clare. Pro jedničku stáje Lotto-Belisol Andrého Greipela, který mimochodem v minulosti australský závod už dvakrát vyhrál, měl připravit pozici pro závěrečný spurt Belgičan Jürgen Roelandts.
 

Greipelův pomocník se prodíral pelotonem kupředu, ale asi 800 metrů před cílem se najednou ocitl na zemi. Přes belgického cyklistu se poroučeli k zemi i jeho soupeři. Po zemi valící se chumel cyklistů, kolem něhož se zvedlo obrovské mračno prachu, smetla i sedmdesátiletou fanynku, kterou utrpěla menší šrámy.
 

Účet karambolu? Zlomený obratel a klíční kost
 

Mnohem hůř dopadli samotní cyklisté.  Roelands si zlomil šestý krční obratel a musel být okamžitě převezen do nemocnice. "Obratel je sice zlomený, ale nehrozí, že by Roelandts ochrnul,“ oznámili lékaři.
 

Kosti praskaly také u čtyřicetiletého veterán Frédérica Guesdona ze stáje FDJ-BigMat, který si zlomil kyčelní kost. Vzhledem k jeho věku znamená zranění takového charakteru zřejmě konec kariéry.
 

Italský cyklista Matteo Montaguti z týmu Ag2r-La Mondiale byl naopak mezi 20 jezdci, kteří z ošklivého karambolu vyvázl jenom s odřeninami. "Nemám žádné zlomeniny, což je dobrá zpráva. Měl jsem velké štěstí, protože jsem upadl v rychlosti vyšší než 60 km/h. Mohlo to dopadnout mnohem hůř,“ oddechl si Ital.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Drsnou úterý etapu nakonec vyhrál onen Němec Greipel, pro něhož rozjížděl závěrečný spurt právě nebohý Roelandts. O jeho triumfu před zkušeným Italem Alessandro Petacchim musela rozhodnout až cílová fotografie.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Manchester United - FC Kodaň

   10:50

   RunTour - České Budějovice

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   12:50

   Nova Cup - MČR E - BIKE

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - Dallas Mavericks

   09:00 11:05
   11:05

   Coldwater Classic Series 2010 - Documentary

   11:35

   Nyami Nyami - Slacklining at the Victoria Falls

   12:05

   UFC Reloaded (50)

   12:45

   Běhej lesy - Bílá

   13:00

   Manchester United - FC Kodaň

Celý program