Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

VIDEO: MASAKR NA TOUR: Auto SEJMULO závodníky, ti skončili na OSTNATÉM DRÁTU

Devátá etapa slavné Tour de France byla hodně drsná. Kromě těžkých stoupání přinesla i hromadný karambol a řadu zlomených kostí. Dalším incidentem bylo, když doprovodné auto sejmulo dva cyklisty, kteří skončili v ostnatém drátu.

Kazašský cyklista Alexandre Vinokurov, stájový kolega českého jezdce Romana Kreuzigra, po hrozivém pádu odstoupil z Tour de France.

Vinokurov spadl na stém kilometru ze srázu, když přibližně desítka cyklistů nezvládla sjezd ze sedla Pas de Peyrol. Vinokurovovi se zlomenou stehenní kostí pomohli do záchranky stájoví kolegové včetně Kreuzigra. Sedmatřicetiletý Kazach obsadil v roce 2003 na Tour třetí místo a v roce 2006 vyhrál španělskou Vueltu.
 

PODÍVEJTE SE NA VIDEO:

Na hromadný pád doplatil také Belgičan Jürgen van den Broeck, který odstoupil jen pár kilometrů od místa nehody se zlomeninou lopatky. Srážka postihla i Američana Davida Zabriskieho, jenž závod vzdal kvůli zlomenému zápěstí.

Jeho dva stájoví kolegové z Garminu - Brit David Millar a Kanaďan Ryder Hesjedal - sice spadli z kola, ale v Tour podle sportovního ředitele týmu Lionela Marieho pokračují. Tolik štěstí už neměl Belgičan Frederik Willems, který při havárii utrpěl frakturu klíční kosti.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Další karambol potkal startovní pole 35 kilometrů od konce nedělního klání, když automobil televizního štábu srazil dva cyklisty z unikající pětičlenné skupinky, Španěla Juana Antonia Flechu a Nizozemce Johnnyho Hoogerlanda.
 

NA VIDEO SE PODÍVEJTE ZDE:

Zatímco Flecha skončil na silnici, Hoogerland odlétl až za krajnici do ostnatého drátu. Oba dva ale byli schopní v závodě pokračovat.

Devátou etapu Tour nakonec vyhrál Španěl Sánchez, do čela závodu se dostal Voeckler. Kompletní výsledky naleznete ZDE.

jpz tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:25 20:25

   Basketbal: Hapoel Jeruzalém - AEK

   20:25

   Maxi Tip Poker Tour (22)

   20:50

   Element (399)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   UFC Fight Night: Reyes vs. Weidman

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 18:25 20:25

   Basketbal: Turk Telekom - Dinamo Sassari

   20:25

   Basketbal: Baxi Manresa - Lietkabelis

   22:25

   NBA: Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers

   00:20

   Ligue 1 Highlights (10)

   01:15

   Fotbal: New York City FC - Toronto FC

   03:15

   Nova Cup 2019 - Mikulov

Celý Program