SLUŠNÝ MAZEC

VIDEO: Extrémní kajakáři řádili pod lipenskou přehradou

Již šestý ročník Devils Extreme Race se konal o uplynulém víkendu pod lipenskou přehradou. Závod začal již dříve kvůli delšímu upouštění vody z lipenské hráze. Tým orgnizatorů se chopil šance a v útery už bylo veškeré zázemí pro závodníky připravené.

Od středy pak tekla voda. Probíhaly tréninky a také volné jízdy na Čertových Proudech, což je úsek dlouhý téměř šest kilometrů a skládá se z několika technicky náročných peřejí. Tento rok byla největší zahraniční účast.
 

“Měli jsme zavodníky z Nového Zélandu, Austrálie, Ruska a téměř z každé evropské země.” líčí ředitel závodu Kodada. Závody jako takové odstartovaly kvalifikací všech kategorií. Na závodníky čekala půlkilometrová trať, ve které se museli dotknout pěti bannerů a bójí.
 

Půl hodiny poté odstartovalo semifinále, do kterého postoupila rychlejší polovina zavodníků. Disciplínou byl sprint na čas.
 

Sobotní finále odstartovalo v deset hodin ráno a patnáct nejrychlejších ze semifinále si to rozdalo v boji o medaile. Bronzový skončil Michelle Ramazza, stříbro vybojoval Eric DeGuil a vítězství si odvezl novozélanďan Mike Dawson. Odpolední závod v kayakcrossu ukončil Hiko Devils Extreme Race. Následovala velká afterparty s vyhlášením vítezů a několika živými kapelami jako Jinovatka, Locomotive nebo The Chancers.
 

Letošní Hiko Devils Extreme Race byl oproti loňským ročníkům výrazně větší akcí na mezinárodní kajakářské scéně. Čtvrtý závod světového poháru AWP proběhl na vysoké úrovni, s elektronickou časomírou, 115 závodníky z 15 zemí, velice profesionálním doprovodným programem a úžasnou pozitivní atmosférou, která zářila po Loučovicích celý minulý týden.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Montreal Impact - Nashville SC

   20:25 22:10
   22:10

   Element (425)

   22:20

   NBA – akce měsíce

   22:30

   Magazín Evropské ligy (2)

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   FIA Karting Grand Prix

 • Nova Sport 2

  • NBA - Vychytralé akce

   22:05 22:30
   22:30

   Verbier E - Bike Festival

   23:00

   Hapoel Beer - Sheva - SK Slavia Praha

   00:45

   Magazín Evropské ligy (2)

   01:10

   UFC Unleashed (8)

   02:00

   Ragby: Irsko - Itálie

Celý program