Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

VIDEO: Cyklista Renshaw si na Tour zahrál na berany, berany, duc

Australan Mark Renshaw si na Tour de France dělal místo trochu zvláštním způsobem, když do svého soupeře několikrát vrazil hlavou. Vedení závodu jej za to vyloučilo.

Britský cyklista Mark Cavendish oslavil na Tour de France pomyslný hattrick, když vyhrál svoji třetí etapu na nejslavnějším cyklistickém závodě světa. Vítězství dělové koule z ostrova Man Cavendishe, jenž znovu dokázal, že pokud končí etapa závěrečným spurtem, tak téměř nemá konkurenci, zastínila diskvalifikace jeho stájového parťáka Marka Renshawa.

Závěr jedenácté etapy nabídl klasické scénář, jenž píše drtivá část hromadných dojezdů, pokud v závodě nastoupí dvojka Cavendish a Renshaw. Australský buldok znovu dělal v čele pelotonu místo pro svého šéfa Cavendishe, jenže tentokrát si přitom počínal trochu nečistým způsobem.
 

Při tvrdém souboji několik set metrů před cílem trknul do dotírajícího Američana Juliana Deana několikrát hlavou. Pro jeho jednání nemělo pochopení vedení závodu a potrestalo Australana vyloučením ze závodu. "Tohle jsou závody na kolech, nikoliv gladiátorská aréna,“ zdůvodnil rozhodnutí ředitel Tour Jean-Francois Pescheux.

 
"Jsem tímto rozhodnutím hrozně zklamaný a zároveň překvapený. Nikdy bych si nemyslel, že budu vyloučený ze závodu, zvlášť takového, jakým je Tour de France. Vždy jsem se choval férově a snažil jsem se nikoho neohrožovat. Nikdy jsem nebyl vyloučený a dokonce jsem ani nedostal varování,“ sdělil Renshaw v oficiálním prohlášení.
 
 
Němý ohledně tvrdého verdiktu nezůstal Australanův kamarád Cavendish, jenž se tak bude muset ve zbývajících závodech obejít bez Renshawovy pomoci. "Komisaři rozhodli tak, jak rozhodli. Julian se na něj tlačil a kdyby na to Mark nereagoval, tak mohli oba spadnout,“ upozornil Cavendish.
 
Svého svěřence se zastal i šéf stáje HTC Columbia Rolf Aldag. "Sprintování při hromadných dojezdech je pro tvrdé chlapy. Jde o boj rameno na rameno. Pokud to nejste schopní zvládnout, tak byste se měli dát na něco jiného,“ uzavřel Aldag.

 

jvl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   NBA 2019

   12:30

   Cape Pioneer Trek

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Melbourne Darts Masters

   11:30

   Ligue 1 Preview (2)

   12:00

   UFC Connected (6)

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (12)

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   14:40

   Cyklomagazín (3)

Celý Program