CHMURNÁ NÁLADA

VIDEO: Basketbalisté Hradce poprvé od smrti spoluhráčů hráli zápas

Basketbalisté z Jindřichova Hradce, kteří začátkem týdne přišli o své tři spoluhráče při tragické dopravní nehodě, v sobotu poprvé nastoupili k zápasu. Soupeřem jim byli hráči Děčína. Zápas začal minutou ticha za mrtvé hráče.

Byl to první zápas od úterní tragédie. Hrát měli už ve středu s Kolínem, tak brzy to ale nedokázali. Proti soupeři nastoupili až v sobotu. Na dresech měli iniciály zesnulých kamarádů.
 

Romanu Vachovi, nejmladšímu z posádky havarovaného auta, nebylo ještě ani 20 let. S basketbalem začínal v Táboře a měl velký talent, patřil dokonce do širšího kádru reprezentace do 19 let.
 

"Je to největší lidská tragédie českého a československého basketbalu v historii," uvedl Miroslav Jansta, předseda České basketbalové federace.
 

Jednadvacetiletý Filip Sahan byl také členem širšího výběru juniorské reprezentace. Patřil mezi nejvyšší . Měřil 208 centimetrů.
 

V české lize se z hráčů nejvíce prosazoval třiadvacetiletý Michal Fröhde. Z trojice mladých hráčů byl nejzkušenější. "Myslím si, že nejlepší cesta z tohohle, je vrátit se k tomu, co vlastně umíme," řekl David Musil, asistent trenéra.
 

Sportovci odjížděli v úterý v podvečer po tréninku z Jindřichova Hradce. Zřejmě pospíchali domů. Třiadvacetiletý Michal ale zřejmě ve velké rychlosti nezvládl řízení. Poslední rozloučení s mladými basketbalisty se konají příští týden. První pohřeb bude už v úterý.

TV Nova/jpz TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • České týmy v Evropské lize

   09:50 10:25
   10:25

   Fotbal: FC Hradec Králové - AC Sparta Praha B

   12:30

   Překvapení evropského fotbalu (2)

   12:45

   Ligue 1 Preview (20)

   13:15

   NHL: Buffalo Sabres - Washington Capitals

   15:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Eintracht Frankfurt

 • Nova Sport 2

  • NHL: Buffalo Sabres - Washington Capitals

   09:00 10:45
   10:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   11:45

   NHL: Colorado Avalanche - St. Louis Blues

   13:30

   Magazín NBA Action (4)

   13:55

   Ride Aletsch - Geraldine Fasnacht

   14:25

   Ligue 1 Preview (20)

Celý program