Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 6. 9. 2013
třešinka na dortu

Veselý ovládl Diamantovou ligu a korunoval parádní sezonu

Vítězslav Veselý
Zdroj: Getty Images

Český oštěpař Vítězslav Veselý obhájil celkové vítězství v Diamantové lize. V dnešním finálovém závodu v Bruselu mu k tomu stačilo druhé místo a hod dlouhý 86,67 metru. Lepší než mistr světa byl Fin Tero Pitkämäki, který hodil 87,32 a oplatil Veselému těsnou porážku ze šampionátu v Moskvě. Třetí skončil další Fin Antti Ruuskanen výkonem 83,64.

Veselý napodobil Barboru Špotákovou, která Diamantovou ligu vyhrála rovněž dvakrát, ale letos si dává mateřskou pauzu. Prestižní seriál jako třetí Čech v historii vyhrála už v minulém týdnu v Curychu letos suverénní mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová.


 

Další český atlet Ladislav Prášil obsadil v soutěži koulařů třetí místo výkonem 20,79. Lepší než on byl vítězný Američan Ryan Whiting (21,45), druhý skončil Bulhar Georgij Ivanov za vrh dlouhý 20,95. Nedařilo se tyčkaři Janu Kudličkovi, který zdolal napodruhé základní výšku 550 centimetrů, ale na další postupné výšce 567 ztroskotal a skončil sedmý.

 

Závod na 100 metrů, jeden z vrcholů mítinku, vyhrál Jamajčan Usain Bolt. V posledním závodu sezony triumfoval v času 9,80 sekundy a porazil Američana Michaela Rodgerse o desetinu. Třetí skončil další jamajský sprinter Nesta Carter, stejný čas jako on (9,94) měl i čtvrtý Američan Justin Gatlin, vicemistr světa z Moskvy.


 

ČTK