Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

těší se na jídlo

Vánoce podle Synka: Dárky si užijí děti, pro něj je hlavní PLNÁ LEDNICE

Ondřej Synek
Zdroj: Getty Images

Vánoční atmosféru nasával skifař Ondřej Synek už víc než týden. Tříletá dcerka Alice zažila i s rodiči první vánoční besídku ve školce. "Alče už jsou tři, Matyáš má rok a čtyři měsíce, už je to s dětmi veselejší. Těší se na Ježíška," řekl nejlepší skifař minulé sezony.

To jejich dvoumetrový otec se prý těší hlavně na jídlo. "Máme plnou lednici, to je hlavní. Chodím tam na pivo, na jogurty, na salámy, na sýry... Já jím všechno, užívám si to a vůbec se neomezuju. Na Štědrý den mám volno, ale jinak normálně trénuju, a to člověk spálí všechno. Taky cukroví, samozřejmě. To už pár dní snídám. Nejradši mám vosí hnízda a linecké."

 

Synka baví vymýšlet dárky pro děti. Sám žádné vánoční přání nemá. "Vlasně nic nepotřebuju. Leda zdraví a spokojenost, kdyby se daly koupit. "


 

Od prvního vánočního svátku až do Silvestra čeká na šampiona veslařský trenažér, posilovna, běh. "Nemrzne, a to je na běhání dobré. Někdo chodí i v tomhle počasí na vodu, to já ne. O to víc se pak budu těšit na jaro. "

 

Dvojnásobný mistr světa a dvojnásobný stříbrný olympijský medailista přiznává, že mu občas chybí motivace. V poslední sezoně vyhrál, na co sáhl. "Ale vždycky mi stačí si říct: však on tam zase bude Novozélanďan, a je to dobré," směje se Synek.

 

 

Jeho úhlavní soupeř Mahe Drysdale sezonu vynechal, před časem se zranil při tréninku na kole. "Vymysleli jsme s Tomášem Kacovským, trenérem MirkyKnapkové, takový žertík. Do nové sezony mu dáme dárek, přídavná kolečka, aby už nepadal z kola. Aby se mi zase před mistrovstvím světa nezranil," vtipkoval Synek.

 

"Ne, vážně. Byl bych rád, kdyby se vrátil. Letos to byl až moc jednoduché. Těším se, že budeme zase jezdit závody na špičky. Moc času už nemáme, za chvíli nás začnou střídat další." Drysdalovi je 35 let, Synek je o čtyři roky mladší a měl by tedy mít ještě dost času. "No jo, ale tkaničky se ráno zavazujou hůř a hůř," pokrčí rameny s úsměvem.

ija TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Washington Capitals - Colorado Avalanche

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Rychlá kola (10)

   11:30

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   NHL: New York Islanders - St. Louis Blues

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Florbal: SPV – EräViikingit

   10:45

   Nova Cup 2019 – Gočárovy schody

   11:00

   Sportovní originály – 180 s Maxem Hoppem

   11:30

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (3/4)

   12:00

   UFC Now (21)

   13:00

   NHL: San Jose Sharks - Calgary Flames

Celý Program