Tyčkařka Isinbajevová: Chci třetí olympijské zlato

Dvojnásobná olympijská vítězka ve skoku o tyči Jelena Isinbajevová z Ruska bude před startem na olympiádě v Londýně závodit třikrát, začne 4. července na mítinku ve francouzském Remeši.

Světová rekordmanka by pak podle zdroje z ruské atletiky měla dál závodit ve Francii, a to 10. července v Sotteville, a o deset dnů později v Monaku. Její program po olympiádě, zejména mítinky ve Stockholmu a Bruselu, zatím nebyl potvrzen.
 

Devětadvacetiletá Isinbajevová, první žena, která skočila o tyči pět metrů, získala olympijské zlato v Aténách v roce 2004 i o čtyři roky později v Pekingu. V roce 2009 na mistrovství světa v Berlíně si však nepřipsala ani jeden platný pokus, a když o rok později na halovém světovém šampionátu skončila čtvrtá, vzala si pauzu, která trvala jedenáct měsíců.
 

Letos Isinbajevová ukazuje, že je zpátky, ve Stockholmu překonala halový světový rekord výkonem 501 centimetr a krátce na to se v Istanbulu stala halovou mistryní světa, k čemuž jí stačily pouhé dva skoky.
 

Isinbajevovová, která ve své kariéře překonala třicetkrát světový rekord, se nyní chce stát první ženou, která vyhraje tři olympiády po sobě, a na myslí má ještě jednu metu, ukrajinský tyčkař Sergej Bubka má na svém kontě pětatřicet světových rekordů. "Sergej byl můj vzor, když jsem začínala, on byl velká hvězda. Od začátku mé kariéry bylo mým cílem překonat 36 světových rekordů," prohlásila Isinbajevová. "Na to myslím pořád a teď mám dojem, že se mi to může podařit," dodala.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: St. Louis Blues - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: St. Louis Blues - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   NHL: Philadelphia Flyers - Ottawa Senators

   12:55

   World Rookie Tour - Part 1

 • Nova Sport 2

  • 23:30 06:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Rozenstruik

   09:00

   Fotbal: Montpellier HSC - Paris Saint - Germain

   10:45

   Element (402)

   11:00

   Maxi Tip Poker Tour (28)

   11:30

   World Rookie Tour - Part 1

   12:00

   NBA: Dallas Mavericks - New Orleans Pelicans

Celý Program