Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 9. 2014
golfová klasika

Triumf je blízko! Evropa na Ryder Cupu ničí Ameriku

Ryder Cup 2014
Zdroj: isifa.com
Ryder Cup 2014
Témata:

Evropští golfisté zvýšili během druhého dne Ryder Cupu náskok a nad USA vedou již 10:6. nedělních dvouhrách tak výběru kapitána Paula McGinleyho stačí uhrát čtyři body, aby obhájil trofej.

V dopoledních fourballech sice Američané zaútočili a snížili na 6,5:5,5, v odpoledních foursomech ale tým Evropy opět dominoval a znovu odskočil na rozdíl čtyř bodů. V


Evropané si však dobře uvědomují, že skóre 10:6 neznamená jistotu. Tým USA vedl stejným rozdílem před dvěma lety v Medinah, soupeř ale dokázal manko poslední den stáhnout a vybojovat trofej. Stejně tak v roce 1999 ztratili Evropané duel ze stavu 10:6 a Američané tehdy na hřišti v Brookline vyhráli 14,5:13,5.


"Ještě jsme neskončili. Máme před sebou ještě spoustu práce," konstatoval McGinley, jenž byl u obratu před dvěma lety jako zástupce kapitána. Šanci si uvědomuje i kapitán USA Tom Watson. "Už jsme to z 10:6 otočili. Oni to vědí a já to budu pořád opakovat," prohlásil.


Angličan Lee Westwood se odvděčil kapitánovi za divokou kartu dalším skvělým výkonem a na svém kontě už má celkem 23 bodů v Ryder Cupu. V historických tabulkách se dělí o páté místo s Arnoldem Palmerem. Více bodů dokázali ve slavné soutěži získat jen Nick Faldo (25), Bernhard Langer (24) a Billy Casper a Colin Montgomerie (23,5).


V neděli hraje všech dvanáct golfistů na každé straně dvouhru a každý vítěz si opět připíše bod.

TN.cz