záhadná nemoc

Tragédie šampiona: Usnout a už se nikdy neprobudit, touží sjezdař

Bill Johnson
Zdroj: Twitter

Před 29 lety vybojoval Bill Johnson jako první Američan olympijské zlato ve sjezdu. Teď zažívá peklo na zemi a jeho jediným přáním je usnout a už se nikdy neprobudit.

Senzačním vítězstvím ve sjezdu na olympiádě v roce 1984 si Bill Johnson zřejmě vybral všechno štěstí, které měl v životě přiděleno. V roce 1992 mu tragicky zemřel syn. O devět let později chtěl Bill startovat na domácí olympiádě v Salt Lake City, při hororovém pádu v tréninku ale utrpěl vážné zranění hlavy. Od té doby to s někdejším "zlatým hochem" šlo tragicky z kopce a byl odkázaný na pomoc své matky.

 

Před třemi týdny zachvátila organismus bývalého skvělého lyžaře infekce, která napadla životně důležité orgány a ohrožuje jeho život. Johnson od té doby leží v nemocnici a lékaři se marně snaží zjistit, co mu vlastně je.

 

 

"Jeho mysl je pořád tady, ale tělo už Billymu vůbec neslouží. Sotva může mluvit. Jeho život nemá už žádnou kvalitu a jak to tak vypadá, na tomto stavu se těžko něco změní," řekla médiím jeho matka.

 

Podle paní Johnsonové odmítá její syn veškeré život udržující prostředky: kyslík, žaludeční sondu, antibiotika a další léky. Už nechce být v nemocnici napojený na přístroje, má plné zuby všech těch hadiček, které vedou do jeho těla. Místo toho se chce vrátit do svého pokoje v domě s pečovatelskou službou v oregonském Greshamu a tam strávit zbytek života. "Můj syn už chce už jedno, usnout navždy," prohlásila zdrcená matka. "Chápu ho. Nemůže se ani pohnout, sotva mluví. Je to strašně smutné," dodala.

 

 


Johnsonovo zdraví se v posledních letech prudce zhoršilo po sérii mozkových příhod. Před třemi lety ho skolila velká mrtvice, po níž mohl pohybovat jen levou rukou.
 

ija TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:35 20:20

   České kluby v Evropské lize 2018/2019

   20:20

   Element (411)

   20:30

   NHL - akce měsíce

   20:40

   NHL - Individuální trofeje

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Finálová série Stanley Cupu 2017

 • Nova Sport 2

  • 18:45 20:00

   Marc Márquez - fenomén MotoGP

   20:00

   Tipsport Premier League 2020

   23:00

   Šipkařská škola Karla Sedláčka - Šipkařský slang II

   23:05

   World Darts Championship 2020

   01:45

   Fotbal: Ligue 1 - přehled sezony

   02:20

   UFC Ultimate knockouts (4)

Celý Program