Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.10. 2012 08:46
To má být vtip?

Maskotem cyklistického MS je Pinocchio. Ten, který má od lží dlouhý nos

Pinocchio maskot
Zdroj: oficiální zdroj

Ne, to opravdu není vtip! Mezinárodní cyklistická unie (UCI) vybrala maskota pro mistrovství světa silničářů, které se bude v príštím roce hostit italská Florencie. A je jím dřevěný panáček Pinocchio.

Proč právě Pinocchio? Dřevěný hrdina dětské knihy, který touží stát se chlapcem a jehož nos je při každé lži o vždycky o kousek delší, v souvislost s cyklistikou neomylně vyvolá myšlenku na věčné lži dopujících cyklistů v čele s Lancem Armstrongem.

Pinocchio maskot
Zdroj: oficiální zdroj

Marně se UCI snaží trochu prostoduše vysvětlit, že postavička Pinocchia pochází právě z Toskánska, kde se šampionát pojede, a že dřevěný panáček je „šťastný, sportovní a zvědavý“.

 

Zlí jazykové tvrdí, že to mohla UCI zvolit maskotem rovnou Armstronga. Jedno je jisté, bafuňáři se postarali o pořádné faux pas. Právě nyní, kdy cyklistikou zmítá obří Armstrongův skandál a sama UCI je v této věci terčem kritiky, to skoro vypadá, jako by tím bafuňáři chtěli říct, že nějakou tu lež cyklistika ještě snese.

 

Pinocchio jako maskot je oblečený do duhového trikotu pro mistra světa a v ruce má cyklistickou přilbu. Šampionát se bude konat od 22. do 29. září 2013.

ija TN.cz