Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 9. 2014
MIMO OHROŽENÍ ŽIVOTA

Těžce zraněného cyklistu Ježka už probudili z umělého spánku

Jiří Ježek
Zdroj: oficiální zdroj

Handicapovaný cyklista Jiří Ježek už byl po operaci, které se podrobil po těžkém pádu na mistrovství světa v americkém Greenville, probuzen z umělého spánku.

"Odpojili jej z umělé plicní ventilace, aby zjistili, jak může sám po operaci dýchat," cituje iDnes vedoucí reprezentačního týmu paralympiků Jaroslavu Krakovičovou. "Mluvit nemůže, v krku má stále trubici. Ale komunikoval s námi očima. Vyřídili jsme mu vzkazy všech, kteří mu drží palce," uvedla.
 

Ježek spadl v hromadném spurtu nedělního silničního závodu zhruba 200 metrů před cílem, kdy bojoval o cenný kov. Vážně si poranil hlavně hrudní koš, lékaři mu museli odstranit dvě rozdrcená žebra a nahradit je implantáty a přišít amputovaný prsní sval. Navíc má zlomenou pažní kost, s kterou půjde na operaci, až pominou obavy z možné infekce.
 

Devětatřicetiletý Ježek, který má od jedenácti let amputovanou nohu pod kolenem, je nejúspěšnějším cyklistou paralympijské historie. Na kontě má také šest titulů mistra světa a letos už počtvrté vyhrál Světový pohár.

ČTK