Štybar bude v Koksijde útočit na třetí titul mistra světa v řadě

Český cyklokrosový reprezentant Zdeněk Štybar bude v nedělním závodě mistrovství světa útočit už na třetí titul světového šampiona v řadě.

Posledním borcem, který na závodech mistrovství světa triumfoval třikrát za sebou, byl mezi lety 1982 až 1984 belgický závodník Roland Liboton.
 

Štybar se sice v letošním roce nedostal do optimální formy, naději na další zlato však stále živí. Zároveň ale tuší, že ho nečeká lehký úkol. "Chci vyhrát, ale ten sen má víc lidí. Myslím, že letos to bude nejtěžší. Jede se v Belgii, navíc na písku, což není úplně moje nejsilnější stránka. Ale pokud budu mít silné nohy, mohl bych to zvládnout. Jenže takhle uvažuje několik závodníků. Pokud však mám ten dres ztratit, rád bych o něj přišel s úctou a po boji hodnému těm duhovým barvám šampióna. Ne zabalit závod ve druhém kole s tím, že mi to nesedne," uvedl šestadvacetiletý závodník dva dny před startem.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Jeho největšími konkurenty v této sezoně byli Belgičané Sven Nijs a Kevin Pauwels. Po nevydařené sezoně by se ale chtěl prosadit také Niels Albert. "Sven Nijs je na tom hodně dobře a je jasné, že bude chtít vyhrát. Niels Albert musí výsledkem na šampionátu zachránit sezónu. Měl smůlu na zranění a pak mu to nejelo podle představ. No a Kevin Pauwels teď zase ukázal, že je silný i na konci sezóny. Vyhrát může pomalu každý z Belgičanů," podotkl na adresu svých soupeřů.
 

Trať v Koksijde patří mezi cyklokrosaři k těm nejneoblíbenějším. Její obtížný profil však Štybarovi v minulých letech vyhovoval. "Kromě letošní sezony, kdy jsem skončil čtvrtý, jsem tam tři roky předtím byl pokaždé na pódiu. Pro mě je to nejtěžší závod v celé sezoně. Druhý takový není, ani Koppenberg. Hlavně kvůli tomu písku a intervalům. Pořád se jede na maximální sílu, není tam místo pro odpočinek. A hlavně člověk musí být pořád ve střehu, aby neudělal zbytečnou chybu," zhodnotil Štybar na svých webových stránkách záludnosti, kterého ho čekají při mistrovském závodě.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:25

   Finálová série Stanley Cupu 2018

   23:25

   Večerní sportovní noviny

   23:30

   NHL: Týden s Jakubem Voráčkem

   01:10

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   01:25

   NHL - Individuální trofeje

   01:45

   NHL - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

 • Nova Sport 2

  • 22:05 00:45

   World Darts Championship 2020

   00:45

   Zvedni se z gauče (2)

   01:00

   Fotbal: Ligue 1 - přehled sezony

   01:35

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (1)

   01:45

   Fotbal: Evropská liga - TOP momenty sezony

   09:00

   Freeride World Tour - Hakuba

Celý Program