VIDEO MAMI, TAKHLE MUSÍŠ...

Špotáková trénovala maminku a byl z toho úspěch na ME veteránů

Oštěpařka Barbora Špotáková přiznala, že by se nebránila mateřství a možná si už začíná zvykat na dobu, kdy nebude sama házet. Na evropském šampionátu veteránů v Německu si vyzkoušela roli trenérky. A hádejte, koho koučovala. Svoji vlastní maminku.

Ludmila Špotáková před léty přivedla malou Báru k atletice a začala ji doprovázet na stadiony. Teď má z dcery dvojnásobnou olympijskou vítězku a ta jí začíná všechno oplácet. Nejlepší česká oštěpařka totiž poprvé vedla svoji maminku coby trenérka na evropském šampionátu veteránů.
 

„Sice tady byli další radilové, ale já jsem poslouchala jenom ji. Ona je největší odborník,“ svěřila se v rozhovoru pro TV Nova maminka Ludmila. „Maminka poslouchala, ale právě jsem ji těmi radami malém zahltila. Ale závod byl hodně vyrovnaný,“ smála se sama česká olympijská vítězka.
 

Lepší trenérku nemohla paní Špotáková ani mít. Sama s kariérou oštěpařky skončila před třiceti lety, předloni ji Bára zase ke sportu přitáhla zpátky.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Když šla do důchodu, říkala jsem jí, aby začala dělat atletiku. Malinko jsem jí k tomu pomohla. Ale až letos jsme spolu začaly trénovat,“ vysvětlila Barbora Špotáková.
 

A vyplatilo se. Olympijská vítězka a světová rekordmanka mamince opravovala každý krok, každý pohyb, zlepšovala s ní techniku. Hned první hod byl dlouhý skoro 28 metrů a zajistil Ludmile Špotákové užší finále, ale na medaili zaútočit nedokázala.
 

Čím více se to stupňovalo, byla jsem více nervózní. Mamka začala házet míň a míň, tak jsem přemýšlela, co jí poradit, aby to udělala líp,“ pokračovala Barbora Špotáková. Teď by se trenérka Špotáková měla dát i na psychologii, aby příště maminku lépe motivovala. Ta už svůj první hod nepřekonala, k medali jí chybělo něco přes metr. I tak dopadla trenérská premiéry Báry skvěle, šesté místo maminky v Evropě v kategorii nad 60 let nezní vůbec špatně.

jpz, pae TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Sporting Kansas City - FC Dallas

   11:05 12:50
   12:50

   MČR v Gran Turismo Sport (4)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Montreal Impact - Philadelphia Union

   14:50

   Element (422)

   15:00

   Fotbal: Racing Strasbourg - Dijon FCO

 • Nova Sport 2

  • Ligue 1 Highlights (4)

   10:45 11:40
   11:40

   UFC Reloaded (62)

   12:30

   World Series of Darts Finals 2020

   15:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

   16:45

   UFC Fight Night: Covington vs. Woodley

   19:10

   ALTEPRO Trophy by EXTEC 2020

Celý program