Špotáková PO STRHUJÍCÍM ZÁVODĚ: Bylo to ŠÍLENÉ A ÚŽASNÉ

Oštěpařka Barbora Špotáková vybojovala na atletickém MS v Tegu v hodně dramatickém závodě stříbrnou medaili.

Cesta Barbory Špotákové za první a s největší pravděpodobností poslední medailí pro Česko na světovém šampionátě byla napínavá jako hrom.
 

Hned prvním pokusem Špotáková důrazně zaútočila na medaili, když poslala oštěp do vzdálenosti 68,80 metru, ale netrvalo dlouho a do čela se dostala Ruska Maria Abakumovová. Její pokus, který dolétl čtvrt metru za hranici 71 metrů, se v tu chvíli už zdál být zlatý.
 
Jenže Špotáková zmobilizovala síly a v páté sérii poslala oštěp do vzdálenosti 71,58 metru a dostala se do čela. Jenže Abakumovová znovu odpověděla, když hodila 71,99 metru, což už Špotákovou položilo na lopatky.
 
"Jak to zhodnotit? Bylo to šílené i úžasné, není moc takových závodů v historii atletiky. Kdo by čekal před finále tak dlouhé hody?" divila se na stránách Českého atletického svazu po závodě Špotáková, která se obávala i o světový rekord.
 
"Abych byla upřímná, chvílemi jsem se trochu bála i o světový rekord. Ale můj trenér Jan Železný věří, že pořád dokážu hodit ještě dál. I já vždycky myslím na dlouhý hod, tady jsem čekala 70, a 71 je skvělý výsledek. Abakumovová hodně překvapila a zdá se, že bych měla začít trénovat na 73," uzavřela s úsměvem.
 
Její rivalka Abakumovová, která musela podobnou porážku s dalekými hody skousnout před třemi lety na olympiádě, průběh finále rovněž nadchnul.
 
"Mám z toho dnes dvojnásobnou radost. Jednak se mi povedl takovýto skvělý výsledek a pak se mi podařilo překonat zranění nohy, které mě měsíc trápilo a zvažovala jsem, zda vůbec do Tegu odletět. Díky rodině a daším lidem, kteří mi pomohli, jsem dokázala vrátit do formy," prohlásila Ruska.

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • AS Řím - Manchester United

   20:55 23:00
   23:00

   Alpine Rollercoaster

   23:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (14)

   00:00

   Český motorsport 2021 (2)

   00:30

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (5)

   01:05

   NHL: Boston Bruins - New York Rangers

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2021

   20:00 23:00
   23:00

   Basketbal: Hapoel Unit - Credit Holon - Hereda San Pablo Burgos

   00:45

   Sportovní originály - 180 s Chrisem Dobeym

   01:15

   Basketbal: ERA Nymburk - Pinar Karsiyaka

   03:05

   NHL: Edmonton Oilers - Vancouver Canucks

   09:00

   Premier League Darts 2021

Celý program