Špotáková odletěla na MS do Koreje pro zlato

Barbora Špotáková
Zdroj: Mediafax
Barbora Špotáková

Česká oštěpařka Barbora Špotáková se cítí před světovým šampionátem stejně dobře jako před olympiádou v Pekingu, kde vybojovala zlatou medaili.

Oštěpařka Barbora Špotáková odletěla do korejského Tegu, kde se od 27. srpna koná mistrovství světa v atletice, světová rekordmanka a olympijská vítězka tam chce bojovat o zlato.
 

"Cítím se velice dobře, skoro mi to připomíná olympijský rok. Takhle dobře jsem se naposledy cítila před Pekingem," připomněla Špotáková před odletem na ruzyňském letišti soutěž, která jí vynesla olympijské zlato. "Tehdy jsme taky trénovali do poslední chvíle. Na to, jak jsem unavená, mi to lítá docela daleko. Věřím, že se to v Tegu ještě vyladí, mám na to deset dnů. Vždycky to tak fungovalo, tak doufám, že to teď bude stejné. Vím, že můžu hodit daleko," věří.
 

"Mým cílem je rozhodně zlato, co by to mělo být jiného? Vím, že můžu hodit daleko a jedu bojovat o zlato," prohlásila Špotáková, která tuší, že mistrovský závod bude zřejmě dalším ze série vyhrocených soubojů mezi ní, Němkou Christinou Obergföllovou a Ruskou Mariou Abakumovovou.
 

"Každopádně, s tím počítám. S Christinou je to vyhrocené odjakživa, moc se nebavíme, to už spíš s Maruškou. Ta se měsíc nikde neukázala, určitě se objeví strašně silná. To ale nemusí znamenat, že hodí daleko... A jestli to bude psychologická válka? Základ je být dobře připravená. Když se cítím jako v Monte Carlu a vím, že můžu hodit sedmdesát, ostatní to poznají," připomněla vedoucí žena letošních světových tabulek svůj hod 69,45 metru z mítinku Diamantové ligy.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

"A když na tom nejsem moc dobře, tak mi žádná psychologická válka nepomůže. Ale válka to může být jen do prvních pokusů. Nejlepší bude hodit daleko, třeba těch sedmdesát," usmála se.
 

Tentokrát si s sebou neveze žádný talisman. "Dostala jsem malý přívěsek od maminky, jinak letos nic nemám. Lemura už nevozím, on zestárl, tahle zvířátka nežijí moc dlouho," připomněla se smíchem plyšovou hračku, která ji provázela před pěti lety na evropském šampionátu ve švédském Göteborgu, kde vybojovala svou první velkou medaili, stříbro. "Mým talismanem bude přítel Lukáš, letí za mnou v úterý. S ním se budu cítit dobře, potřebuju ho hlavně mezi kvalifikací a samotným závodem. Ten den bývá náročný, musím se uklidňovat. A právě od toho tam bude," vysvětlila.
 

Špotáková město Tegu zná, v roce 2005 tam vyhrála univerziádu. "Byla to tehdy hrozně fajn akce, doufám, že tentokrát to bude podobné. Korejci jsou velmi příjemní, dokonce jsem se naučila docela hodně korejských slovíček, bavilo mě to. Třeba děkuji, se řekne kamsahámidá," vysvětlila atletka, která už mistryní světa byla. V roce 2007 zvítězila v japonské Ósace, před dvěma lety v Berlíně skončila druhá.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   02:05 04:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   10:45

   MotoGP - VC Německa (závod Moto3)

   11:30

   MotoGP - VC Německa (závod Moto2)

   12:15

   MotoGP - VC Německa (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Brooklyn Nets - Milwaukee Bucks

   01:30 03:30
   09:00

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   10:40

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (2)

   10:50

   RunTour - Brno

   11:00

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - SG Flensburg - Handewitt

   12:25

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem

Celý program