SPORTOVCI a HAZARD! JÁGR byl označen za devátého NEJVĚTŠÍHO GAMBLERA

Internetové stránky amerického magazínu Complex přinesly seznam deseti největších hazardních hráčů z řad sportovců. A světe div se, na devátém místě figuruje česká hokejová legenda Jaromír Jágr.

Že si Jágr zajde rád do kasina není pro většinu Čechů žádnou novinkou. Že prohraje několik desítek a možná i stovek tisíc dolarů, to je také víceméně známá věc. Ale jak hluboko česká hokejová star do králičí nory jménem hazard nakoukla, to ví snad jen on sám. Každopádně magazín Complex se opírá o informace z časopisu Sports Illustrated z roku 2003.
 

Jágr údajně dlužil půl milionu dolarů (při tehdejším kurzu dolaru přes 30 korun bylo více než 15 milionů korun) společnosti CaribSports, která provozovala on-line sázení. Česká osmašedesátka ale před osmi lety přiznala, že celkově je dluh skoro ještě dvakrát vyšší. Přesto ale Jágr vždycky odmítal, že by měl s hazardem jakýkoli problém a trpěl nějakou závislostí.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Před Jágrem se umístil boxer Floyd Mayweather Junior, který na sociální síti Twitter ukazoval tikety, kde v dolarech sázel šestimístné částky. Na sedmé místo magazín nominoval golfovou hvězdu Tigera Woodse, který se zamiloval do blackjacku a na jednotlivou sázku dokázal nahodit i 25 tisíc dolarů, což je přibližně 400 tisíc korun.
 

Špičkou ledovce jsou basketbalisté Michael Jordan na třetím, Charles Barkley na druhém a golfista John Daly na prvním místě.

Jordan jako nejslavnější basketbalista historie kromě míče letícího do koše miloval poker a obrovské částky sázel i při golfu. V knize Richarda Esquinase se dokonce píše, že milion dolarů prohrál doslova během chvíle při hraní golfu, když se sázel se svými soupeři.
 

Před Jordanem se umístil jeho velký rival z palubovek Charles Barkley, kterému učaroval blackjack. Jednou během šesti hodin prohrál v kasinu kolem dvou a půl milionu dolarů a mimo jiné se přiznal, že celkově „provařil“ přes 10 milionů dolarů.

Ještě šestkrát více, tedy 60 milionů dolarů, prohrál v golfista John Daly. Abyste si to lépe představili, jedná se o přibližne miliardu korun. Člověk vydělávající 20 tisíc korun měsíčně by tuto sumu naspořil za více než 4166 let.
 

jpz TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Classic match Ligue 1: Olympique Lyon - Paris Saint - Germain

   09:05 11:00
   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Sale Sharks - Wasps

   12:50

   Běhej lesy - Slavkovský les

   13:00

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

   14:25

   Proměna bouřliváka

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2018

   09:00 11:00
   11:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:30

   Běhej lesy - Slavkovský les

   11:45

   CZECH Classic Open 2020

   12:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   12:15

   UFC Reloaded (39)

Celý program