Souboj Titánů: Do finále se probojovali Kopečný a Krčmář

V Karlových Varech patřila sobotní noc zápasům v kickboxu s pravidly K-1. To znamená, že zápasníci mohli používat i kolena. Jak vše dopadlo?

Souboj titánů je již několik let jedním z nejžádanějších turnajů. Jedná se o zápas na mezinárodní úrovni a zúčastnit se ho mohou zástupci všech zemí. V sobotu diváci mohli shlédnout pyramidu celého turnaje, ze kterého vyšli dva vítězové. Oba postoupili do finále, které se odehraje o měsíc později v plzeňské ČEZ Aréně.

 

Váhové kategorie byly dvě – do 72,6 kg a do 86 kg. Rohovníci odbojovali dva zápasy, ale do finále šli s chutí a únava na nich znát rozhodně nebyla.

 

Leitnera po zápasu odvezla záchranka

 

První zápas se proti sobě postavili bojovníci z ciziny. Na straně jedné byl Rakušan Leitner Thomas, na straně druhé se postavil Rus Esenkulov Udanbek. Leitner v celém zápase nedostal šanci a jen s podivem vydržel bojovat celý zápas. Po skončení ho však musela odvézt záchranka, kvůli podezření na otřes mozku.

 

 

Další boj byl čistě český. Mistr Evropy a světa Jiří Kopečný proti mistovi České republiky Pavlovi Ševčíkovi. Zápas byl celkem vyrovnaný a nikdo si nedokáže tipnout, jak by to dopadlo, kdyby se odehrál celý čas. Jenže Kopečný svému soupeři roztrhl čelo a rozhodčí zápas raději ukončil.

 

První semifinalisté tak čekali na své soupeře. Pro Esenkulova se porvali Zdeněk Pernica a Michal Krčmář. Zatímco první jmenovaný drží celkem pět titulů mistra ČR, Krčmář měl "jen“ dva. A přesto se mu podařilo zvítězit.

 

Zbýval poslední muž večera. Ten vyšel z dvojice Zdeněk Biskup – Alexandr Volobuev. Přestože se mohl český bojovník chlubit titulem mistra Evropy a světa, na ruského velikána prostě nestačil. A mohlo se jít do závěrečných zápasů, které rozhodly o dvou finalistech.

 

 

Jako první dostali šanci Esenkulov Udabek proti Michalovi Krčmářovi. Zdá se, že ruskému bijci z prvního zápasu došly síly a rozhodně nepředvedl ani z poloviny tak dobrý výkon. A porotě to stačilo k tomu, aby ho poslali domů. Krčmář může slavit!

 

Závěrečný zápas předvedli Kopečný s ruským Volobuevem. Od začátku to byl boj plný emocí a tvrdých ran ze strany českého bijce, který se v druhém kole trefil do otevřeného oka svého soka a poslal ho tím do nemocnice. Do finále Souboje titánů se tedy probojoval Kopečný a Krčmář. Galavečer se uskuteční 19.11.2011 v plzeňské ČEZ Aréně.

tej TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Toulouse FC - Chamois Niortais

   00:45 02:30
   02:30

   BOX: Mike Tyson vs. Roy Jones Junior

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Bayer Leverkusen - Hapoel Beer - Sheva

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Major League Soccer Highlights (16)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Toronto FC - Nashville SC

   00:40 02:25
   02:25

   Major League Soccer Highlights (16)

   02:55

   Nova Cup - Mikulov

   03:05

   UFC Main Event (7)

   04:00

   UFC Fight Night: Smith vs. Clark

   09:00

   Players Championship Finals 2020

Celý program