Souboj Titánů: Do finále se probojovali Kopečný a Krčmář

V Karlových Varech patřila sobotní noc zápasům v kickboxu s pravidly K-1. To znamená, že zápasníci mohli používat i kolena. Jak vše dopadlo?

Souboj titánů je již několik let jedním z nejžádanějších turnajů. Jedná se o zápas na mezinárodní úrovni a zúčastnit se ho mohou zástupci všech zemí. V sobotu diváci mohli shlédnout pyramidu celého turnaje, ze kterého vyšli dva vítězové. Oba postoupili do finále, které se odehraje o měsíc později v plzeňské ČEZ Aréně.

 

Váhové kategorie byly dvě – do 72,6 kg a do 86 kg. Rohovníci odbojovali dva zápasy, ale do finále šli s chutí a únava na nich znát rozhodně nebyla.

 

Leitnera po zápasu odvezla záchranka

 

První zápas se proti sobě postavili bojovníci z ciziny. Na straně jedné byl Rakušan Leitner Thomas, na straně druhé se postavil Rus Esenkulov Udanbek. Leitner v celém zápase nedostal šanci a jen s podivem vydržel bojovat celý zápas. Po skončení ho však musela odvézt záchranka, kvůli podezření na otřes mozku.

 

 

Další boj byl čistě český. Mistr Evropy a světa Jiří Kopečný proti mistovi České republiky Pavlovi Ševčíkovi. Zápas byl celkem vyrovnaný a nikdo si nedokáže tipnout, jak by to dopadlo, kdyby se odehrál celý čas. Jenže Kopečný svému soupeři roztrhl čelo a rozhodčí zápas raději ukončil.

 

První semifinalisté tak čekali na své soupeře. Pro Esenkulova se porvali Zdeněk Pernica a Michal Krčmář. Zatímco první jmenovaný drží celkem pět titulů mistra ČR, Krčmář měl "jen“ dva. A přesto se mu podařilo zvítězit.

 

Zbýval poslední muž večera. Ten vyšel z dvojice Zdeněk Biskup – Alexandr Volobuev. Přestože se mohl český bojovník chlubit titulem mistra Evropy a světa, na ruského velikána prostě nestačil. A mohlo se jít do závěrečných zápasů, které rozhodly o dvou finalistech.

 

 

Jako první dostali šanci Esenkulov Udabek proti Michalovi Krčmářovi. Zdá se, že ruskému bijci z prvního zápasu došly síly a rozhodně nepředvedl ani z poloviny tak dobrý výkon. A porotě to stačilo k tomu, aby ho poslali domů. Krčmář může slavit!

 

Závěrečný zápas předvedli Kopečný s ruským Volobuevem. Od začátku to byl boj plný emocí a tvrdých ran ze strany českého bijce, který se v druhém kole trefil do otevřeného oka svého soka a poslal ho tím do nemocnice. Do finále Souboje titánů se tedy probojoval Kopečný a Krčmář. Galavečer se uskuteční 19.11.2011 v plzeňské ČEZ Aréně.

tej TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Montpellier HSC - AS Monaco

   19:05 20:45
   20:45

   Překvapení evropského fotbalu (2)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Basketbal: ERA Nymburk - Tofas Bursa

   22:35

   NBA - akce měsíce

   22:45

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   19:15 21:00
   21:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Nîmes Olympique

   22:45

   Basketbal: Bakken Bears - Iberostar Tenerife

   00:20

   Ligue 1 Highlights (20)

   01:20

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   01:35

   NBA: Milwaukee Bucks - Los Angeles Lakers

Celý program