Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Skifaři Synek a Knapková postoupili do finále veslařského MS

Čeští skifaři Ondřej Synek a Miroslava Knapková postoupili do finále MS ve veslování na Novém Zélandu. Oba obsadili v semifinále druhé místo, lepší byli pouze domácí Mahe Drysdale, resp. Běloruska Jekatěrina Karstenová-Chodotovičová.

Velké drama nabídlo na jezeře Karapiro semifinále mužského skifu již před svým startem. Postarala se o něj již před startem domácí hvězda Mahe Drysdale, na jehož lodi chyběly povinné samolepky.
 

Rozhodčí mu je sice dodatečně nalepili, ale vítěz posledních čtyř světových šampionátů krátce po startu zastavil, požádal o jejich opravu a opakování závodu.
 

Semifinálová bitva tak odstartovala oproti programu o deset minut později. Na trati se poté ale žádné drama nekonalo. Synek s Drysdalem si vypracovali náskok a v pohodě si dojeli pro postup do finále.
 

Nemělo smysl se někam honit, líčil Synek
 

Český reprezentant, který v letošní sezoně vyhrál všechny závody Světového poháru i evropský šampionát, skončil nakonec druhý. I proto, že se rozhodl nefinišovat a šetřil síly na finále.
 

"Nemělo smysl se někam honit a závodit dnes o vítězství v semifinále, to je k ničemu, a tak jsem se ve finiši rozhodl raději ušetřit síly na finále," řekl Synek v cíli. Nad tím, co se dělo před startem, jen nevěřícně kroutil hlavou. "Stát se to komukoli jinému, byl by dávno vyloučen," zlobil se trenér Milan Doleček.
 

Knapková si na běloruskou superfavoritku věří
 

Druhá dojela i Knapková, která již tradičně prohrála s osmatřicetiletou královnou ženského skifu Karstenovou-Chodotovičovou.
 

Třicetiletá svěřenkyně trenéra Tomáše Kacovského držela do poloviny trati s šestinásobnou světovou šampionkou krok, poté si ale favorizovaná Běloruska vypracovala náskok a dojela do cíle jako první.
 

"Ale Karstenové se každým závodem přibližujeme, nejen já, ale i ostatní holky. V semifinále šlo o postup, ne o vítězství," uvedla Knapková.
 

Již ve středu si postup do finále zajistil ženský dvojskif ve složení Lenka a Jitka Antošovy, mužský dvojskif David Jirka a Petr Vitásek bude o účast v bojích o medaile bojovat v pátek.

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   NBA 2019

   12:30

   Cape Pioneer Trek

   13:00

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Melbourne Darts Masters

   11:30

   Ligue 1 Preview (2)

   12:00

   UFC Connected (6)

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (12)

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   14:40

   Cyklomagazín (3)

Celý Program