SENZACE: První Čech v UFC zničil v kleci svého soupeře. VIDEO

Karlos Vémola, první Čech v nejprestižnější zápasnické organizaci světa UFC, roztloukl v Oberhausenu Setha Petruzelliho a zajistil si tak v americké organizaci první výhru.

Americká MMA (Mixed martial arts) organizace UFC je nejlepší na světě. Hokej má NHL, americký fotbal NFL, basketbal NBA a ultimátní zápasy UFC. Karlos Vémola, olomoucký rodák, je prvním Čechem v této soutěži. A po sobotním večeru jeho jméno zná celý svět. Karlos, který žije a trénuje v Londýně, totiž doslova přejel zkušeného fightera Setha Petruzelliho a dokonce si vybojoval bonus 60 tisíc dolarů, který byl muži s přezdívkou Terminátor připsán za nejlepší knockout večera akce UFC 122.
 

Podívejte se na video ze zápasu:

Vémola zápasu dominoval od prvních sekund. Bylo na něm jasně viditelné, že chce zápas ukončit co nejdříve. I proto po několika vteřinách hodil svého soupeře na zem, kde jej zalehl a rozleptával jeho guard kvalitním tvrdým ground and poundem. Petruzelli se sice dvakrát pokusil o triangle a jednou o páku na ruku, ale Vémola vždy jako had z jeho sevření vyklouzl. Zápas nakonec ukončil v prvním kole tvrdými ranami na zemi do hlavy svého soupeře, které dostaly do varu i komentátory zápasu Joe Rogana a Mika Goldberga a šéfové UFC nakonec Čechovi přisoudili i bonus za nejlepší KO večera.
 

Byl to druhý Vémolův zápas v UFC. Ten první si český šampion v zápasení na své konto připsal v supertěžké váze. Měření s Jonem Madsenem ale nedopadalo dobře. Vémola totiž nemá parametry supertěžkého borce a Madsen byl na něj prostě moc těžký a velký. Vémola se tak rozhodl druhý zápas vzít ve váhové kategorii do 93 kilogramů. A bylo to dobrá volba, podle jeho výkonu, se tam bude cítit jako ryba ve vodě. "Cítím se skvěle,“ uvedl Vémola po sobotním zápase. "Měl jsem poslouchat trenéry a rovnou začít ve váhové kategorii do 93 kilogramů. Ještě hodně borců pozná mojí sílu,“ zářil štěstím Vémola.
 

Vémolu teď v příštím zápase budet čekat soupeř zvučnějšího jména, ale po výkonu, který český borec v kleci předvedl, se borec trénující s London Shootfighters, nemá čeho bát.

hrc TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Eintracht Norderstedt - Bayer Leverkusen

   12:55

   Polední sportovní noviny

   13:00

   1000 mil československých

   13:15

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (trénink Moto3)

 • Nova Sport 2

  • RunTour - Olomouc

   10:45 11:00
   11:00

   Czech PGA Ropice Golf Trophy

   12:00

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

   14:00

   NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   15:45

   Běhej lesy - Jizerská

   15:55

   Ötztal Cycle Marathon - 40 year anniversary

Celý program