Sedmibojařka Cachová získala stříbro na ME do 23 let, sahala i po zlatu

Kateřina Cachová
Zdroj: Oficiální zdroj
Kateřina Cachová zazářila na evropské šampionátu v Ostravě.

Sedmibojařka Kateřina Cachová získala na mistrovství Evropy atletů do 23 let v Ostravě stříbro a bodovým ziskem 6123 body splnila limit pro mistrovství světa v Tegu.

Evropskou šampionkou je Estonka Grit Sadeiková, bronz vybojovala Jana Maksimovová z Běloruska. Cachová prohrála se Sadeikovou o pouhých jedenáct bodů, obě si v závodě vylepšily osobní rekord.

Česká reprezentantka, která po prvním dnu vedla a první místo si upevnila vítězstvím ve skoku do dálky, klesla na druhé místo po ne zcela vydařeném hodu oštěpem. V závěrečné osmistovce sice porazila Estonku o šest vteřin, na vítězství to ale těsně nestačilo.

"Po prvním dnu jsem na zlato až tak nemyslela, protože mi letos moc nešla dálka. Ale po ní jsem v to věřit začala. V oštěpu jsem ale byla příliš nahecovaná, nešla mi technika," litovala Cachová v rozhovoru na webových stránkách Českého atletického svazu (ČAS).

Hod oštěpem byla jediná disciplína, která se jí v soutěži nevydařila. "Před osmistovkou jsem viděla ještě naději, skvěle mě vyburcovali diváci. Zlato sice nevyšlo, ale za stříbro jsem ráda, stejně jako za pokoření šesti tisíc," dodala Cachová.

Druhá česká sedmibojařka Lucie Ondraschková obsadila po výpadku v dálce poslední, sedmnácté místo.