PYKÁ ZA NAGANO

Rytych chytal v naganském dresu a teď musí zaplatit pokutu

Florbalový gólman David Rytych zaplatí pokutu 8 tisíc korun za porušení smlouvy vůči České florbalové unii, reprezentační gólman totiž ve Švýcarsku na turnaji EFT chytal za národní tým v hokejovém dresu z Nagana.

"Dozvěděl jsem se to v pondělí mailem. Chvíli potom, co jsem se vrátil z oslav titulu mistrů světa na akademickém mistrovství světa. Asi budu muset napsat nějaké odvolání, protože s ním nesouhlasím," říká brankář švédského Helsingborgu.
 

"Chtěl jsem, aby dres, ve kterém chytám, nějak dobře vypadal. Logo značky jsme přelepili a není v rozporu ani s jinou florbalovou značkou," hájí se David Rytych.
 

"Je to prostě začarovaný kruh. Ostatní reprezentace z Finska, Švédska i Švýcarska pobírají nějaké odměny, my nedostáváme ani korunu. A stejně hrajeme a dáváme do toho všechno. Rozdaly se smlouvy, tu jsem byl donucený podepsat," dodává.
 

Právě provinění proti této smlouvě stojí za rozhodnutím reprezentačního úseku. Ten pokutoval nejen samotného Rytycha, ale i trenéra národního týmu Tomáše Trnavského a vedoucího reprezentačního družstva Jiřího Jakoubka.
 

Ten své pochybení přijal a pokutu ve výši 1700 korun akceptoval. "Jedná se o půlku odměny za akci," vysvětlil vedoucí týmu. "David měl povolenou helmu, ve Švýcarsku si k tomu přivezl dres. Argumentoval tím, že smlouva s žádným partnerem už nebyla v platnosti," dodává Jakoubek.
 

"To, zda běžela nebo neběžela smlouva s nějakým partnerem, vůbec není věc Davida Rytycha. Fakt je takový, že jde o jednoznačné porušení smlouvy, chytal v tom, v čem neměl," komentoval rozhodnutí reprezentačního úseku Tomáš Vaculík.
 

Chování gólmanské jedničky národního týmu může podle něj ohrožovat i jednání s dalšími partnery reprezentace. Vaculík dal také najevo, že Rytych by měl své názory prezentovat nejdřív právě reprezentační komisi a ne přes média.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Zprávě Českého florbalu totiž předcházela také aktivita samotného gólmana na svém facebookovém profilu, kde zřejmě v nadsázce nabízel prodej zlaté medaile z akademického MS právě za 8000 korun.
 

I na univerzitním šampionátu David Rytych chytal ve svém naganském dresu. Na tuto akci se ale jeho reprezentační smlouva nevztahuje.

 

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Calgary Flames

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

   11:15

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   09:00 10:45
   10:45

   Ligue 1 Highlights (32)

   11:40

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

   12:35

   Magazín evropské ligy (13)

   13:00

   Fotbal: Stade Rennes - FC Nantes

   14:40

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

Celý program