Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Rychlobruslařka Sáblíková se stala tváří mléčného nápoje

Nejúspěšnější současná česká sportovkyně, rychlobruslařka Martina Sáblíková, propůjčila svou tvář propagaci probiotického nápoje.

Třiadvacetiletá vládkyně ledových oválů nyní natáčí televizní spot, objeví se i na internetových stránkách, v tisku a různých propagačních materiálech.
 

"Actimel piji už několik let především v období mezi létem a zimou, kdy jsou největší teplotní rozdíly při přechodu z venkovního prostředí do haly," vysvětlila důvody navázání spolupráce s potravinářským koncernem Danone držitelka dvou zlatých a jedné bronzové medaile z letošních olympijských her ve Vancouveru Sáblíková.
 

"Tyto přechody a k tomu náročné tréninky se pak můžou projevit na mém zdravotním stavu. Každá rýma, nachlazení, chřipka mi znemožňují kvalitně trénovat a podávat dobré výkony," konstatovala.
 

"Natáčení reklamy mě moc bavilo, byla to příjemná změna, přesto raději zůstanu u sportu," prohlásila Sáblíková. Povznesla se i přes to, že se jí při premiéře před kamerou nevyhnuly ani drobné nepříjemnosti - pád na ledě a propíchnuté kolo.
 

Sáblíková se sice v reklamě na televizních obrazovkách počátkem srpna objeví poprvé, jisté zkušenosti s reklamou ale mladá sportovkyně už má. Zúčastnila se například reklamního projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP).
 

Kolik peněz Sáblíková účinkováním v reklamě získá, agentura neprozradila. Podle odhadů odborníků po úspěchu ve Vancouveru činila "marketingová hodnota" Sáblíkové asi 15 milionů korun ročně. Navíc rychlobruslařka získala za dvě vítězství a jedno třetí místo na olympijských hrách od olympijského výboru 3,4 milionu korun.
 

Sáblíková je rovněž úspěšnou cyklistkou - letos zvítězila na mistrovství České republiky v silniční cyklistice v individuální časovce i ve stejném závodě dvojic.

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:45 18:35

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   18:35

   NHL News

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   20:45

   RunTour – Brno

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 17:30 19:20

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   19:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   20:05

   Premier League Darts 2019

   23:30

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   01:35

   Ligue 1 Highlights (37)

   02:35

   NBA: Milwaukee Bucks - Toronto Raptors

Celý Program