Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Krasobruslařce vyklouzlo ňadro. Další TRAPASY a KURIOZITY

Ruskou krasobruslařku při povinném tanci na evropském šampionátu v Helsinkách zradil kostým.

Jekatěrinu Rublevovou na krasobruslařském mistrovství Evropy ve finské metropoli zradily šaty a nechtěně odhalila pravé ňadro. Třiadvacetiletá Moskvanka si růžový úbor za jízdy upravila a dokončila povinný tanec, po kterém je s partnerem Ivanem Šeferem na průběžné dvanácté pozici.


"Nevím, jak se to stalo, prostě to prasklo," řekla krasobruslařka, která se po incidentu jen těžko soustředila na svůj výkon. "O našem bruslení vám toho moc neřeknu, protože jsem myslela jen na svoje šaty. Nic si nepamatuji, protože jediné, o co jsem se snažila, bylo udržet nahoře sklouzávající část kostýmu. Dokonce jsem slyšela, jak na mě někteří lidé z publika hvízdají," líčila.

Okamžiky, které nepovzbudí

Takovéto situace sportovci na klidu rozhodně nepřidá. O tom by mohl vyprávět také německý fotbalista Sebastian Kehl, kterého při jednom ze soubojů držel za trenýrky soupeř tak intenzivně, až mu bylo vidět přirození a stejně jako krasobruslařka Rublevová z toho nebyl dvakrát nadšený.

Podívejte se, jak se Kehl po inkriminovaném okamžiku tvářil. "To si snad děláš srandu," jakoby říkal jeho výraz:


To jsou ale momenty, které se tu a tam stávají, jsou nechtěné a většinou přivádí hlavního hrdinu do nezáviděníhodné situace. Jsou však i okamžiky, které v dnešní době už ke sportu patří. A to jsou fandové, kteří vběhnou na sportovní hřiště, někdy oblečení, někdy nazí. Proběhnou kolem strážců pořádku na hrací plochu a snaží se dát gól, nafackovat rozhodčímu, který podle nich nepíská objektivně nebo se zkrátka jen chtějí zviditelnit. Jejich osud ale zpečetí ostraha, která si výtržníka pěkně podá.

Jako při zápase amerického fotbalu:


 

Nahatý fanoušek si našel cestu i na tenisový kurt, kde zrovna probíhal zápas čtyřhry žen. Všechny tenistky včetně Anny Kurnikovové z toho měly pořádnou srandu:
 


Všechny zmíněné situace zpravidla pobaví přítomné diváky, nikoli však organizátory. Smysl pro humor neměla ostraha na paralympijských hrách v Pekingu, kde se při jedné z ceremonií snažila žena vysvléci na otevřené scéně. Tvrdý zásah ze strany pořadatelů jí ale její plán znemožnil.

Narušitelka neměla sebemenší šanci:


A teď trošku z jiného soudku. Při některých utkáních se sportovci chovají jako zvířata, na druhou stranu se zase zvířata tu a tam snaží do těchto zápasů zapojit. Často pro ně ale jejich snaha končí tragicky.

Jako v případě tenisové čtyřhy, kdy tenisový míček sestřelil zmateného ptáčka. Jeden z tenistů byl z celého neštěstí hodně naměkko, na ptáčkovu poctu poklekl alespoň krátce se pomodlil.


 

Podívejte se na další momenty, ve kterých okřídlení tvorové neměli zrovna dvakrát štěstí.
 


Náhoda nás potkává v každém okamžiku. Někdy můžou být její následky smutné, jindy zase potěší každou lidskou dušičku. V některých případech ale dokáže opravdu neuvěřitelné.

Podívejte se na pneumatiku, která se tak dlouho producírovala po závodní trati, až si našla místo mezi svými "kolegyněmi".

Jan Pavlíček TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:20 01:00

   NHL: New York Rangers - Pittsburgh Penguins

   01:00

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   01:35

   NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:00

   Grand Slam of Darts 2019

   00:00

   NBA: Utah Jazz - Brooklyn Nets

   02:00

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - Falco Szombathely

   03:40

   Element (400)

   03:55

   NBA – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Chicago Blackhawks

Celý Program