Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.3. 2015 16:20
video kuriozita

Roj včel přerušil utkání MLB! Na pomoc přispěchal deratizátor!

Roj včel v utkání MLB

Přípravná jarní liga v zámořské baseballové lize je v plném proudu a duel Los Angeles Angels - Kansas City Royals přerušil kuriózní zásah přírody.

Nepříjemní návštěvníci zavítali na stadion Angel Stadium ještě před startem samotného utkání a za své útočiště si zvolili mikrofon usazený na ochranné síti.

 

Pořadatelé tak byli nuceni zavolat deratizátorskou službu a začátek utkání byl o několik desítek minut odložen.

 

Faktem je, že podobné masivní včelí roje jsou v březnu hodně tradiční spíše pro sousední Arizonu. Pro samotné hráče L.A. ovšem není podobná kuriozita žádnou novinkou. V roce 2013 jim stejný incident zpozdil rovnou dvě ostrá utkání v probíhající sezoně.

 

"U nás to není tak typické, ale teď se jako tornádo snesli na mikrofon. Naštěstí tam i zůstali než jsme se jich začli zbavovat," komentoval situaci manažer domácích Mike Scioscia.

 

To manažer Kansasu měl na celou událost diametrálně odlišný názor. "Jediné, co musíte udělat, je použít kouř. Věřte mi, já žiju na venkově. Chrání královnu, která je někde uvnitř, takže je musíte omámit kouřem a pak sehnat vysavač.

"Následně je vysajete a na nejbližším parkovišti všechny vypustíte ven. Jsou to včely a těch je enormní úbytek. Lidstvo je potřebuje. Bohužel se s nimi vyrovnali po svém. Bylo mi jich líto," zakončil se smutným projevem své vyjádření.

 

Smutnit ale nakonec nemusel. Jeho Royals si z kalifornské destinace odvezli výhru 6:4, když zápas v devátém inningu čtyřmi body zcela otočili.

 

 

 

TN.cz