Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.9. 2011 10:39

PŘEKVAPENÍ! Kulturistika má nového krále, Cutlera střídá Heath!

Phil Heath
Zdroj: Facebook official
Phil Heath -Mr. Olympia 2011

Phil Heath v noci na dnešek v Las Vegas vybojoval právo užívat celý rok titul Mr. Olympia. Zařadil se po bok velikánů kulturistiky jako jsou Schwarzenegger, Haney, Yates, Coleman a Cutler.

Král je mrtev, ať žije král. Nečekané rozuzlení mělo korunování nového šampiona světové kulturistiky v Las Vegas. Svoji tvrdě vybojovanou korunu musel sundat čtyřnásobný šampion a podle mnohých největší muž světa Jay Cutler a předat ji jeho novému nástupci. Tím se zcela zaslouženě stal Phil Heath, který ze všech závodníků předvedl nejlepší formu. "Dokázali jsme to, ve městě je nový král!“ napsal po oznámení výsledků na Twitteru Heath.

 

Phil Heath
Zdroj: Oficiální zdroj Phil Heath předvedl dokonalou formu.

 

Cutler byl před sobotním kláním považován za favorita, už od semifinále ale začalo být jasné, že na formu Heatha prostě letos nemá. Heath totiž předvedl dokonalé sestavy a ještě precizněji vypracovaný každý sval. Cutlera srazilo zranění bicepsu, které si přivodil před dvěma týdny, ale i atrofované pravé rameno, lehce zaostávavající pravé stehno a podle všeho ne zcela ideální odvodnění. A za takové chyby se ve světě kulturistiky draze platí. Třetí skončil obrovský Kai Greene.

 

Cutler, Heath, Greene
Zdroj: Oficiální zdroj Cutler, Heath, Greene

 

V Olympia 202 Showdon potěšil všechny české a slovenské fanoušky skvělým čtvrtým místem slovenský kulturista Jaroslav Horváth.

 

Výsledky Mr. Olympia 2011
1. Phil Heath
2. Jay Cutler
3. Kai Greene
4. Victor Martinez
5. Dennis Wolf
6. Dexter Jackson
7. Toney Freeman
8. Brandon Curry
9. Ronny Rockel
10. Hidetada Yamagishi

hrc TN.cz