Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.4. 2010 17:53

VIDEO: Pljuščenko v Praze rozjel svou olympijskou show

Legendární ruský krasobruslař potěšil Prahu svými neopakovatelnými kousky. Zdatně mu sekundoval i Michal Březina.

Fenomenální ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko se dnes v Praze představil na exhibici Ice Olympic Tour. Stříbrného olympijského medailistu z Vancouveru a olympijského vítěze z Turína na kluzišti Tesla Areny podpořili další evropští krasobruslaři včetně současného nejlepšího Čecha Michala Březiny.


VIDEO: Vystoupení Jevgenije Pljuščenka v Praze
Březina spadl, přesto sklidil potleskBouřlivý potlesk od zhruba 8000 fanoušků v zaplněném stadionu hokejové Sparty sklidili všichni účinkující při úvodním společném defilé. Ledovou show zahájil čtvrtý z letošního MS v Turíně Březina, jehož překvapivý úspěch ho do české části show nominoval namísto Tomáše Verenera, o němž organizátoři uvažovali původně. Svou jízdu si ale pokazil pádem.

Hned po něm se na ledové ploše objevila ruská sportovní


dvojice Tatiana Volosožarová a Stanislav Morozov.
Zlatým hřebem se stalo vystoupení hlavní hvězdy programu sedmadvacetiletého Pljuščenka, jehož představení hudebně podkreslil jeho "dvorní" houslista Edvin Marton.

111

GALERIE: Krasobruslení

Zdroj: Jindřich Kodíček

Krasobruslení-4

Hodnocení:
V exhibici předvedli své umění i němečtí mistři světa v soutěži sportovních dvojic Aliona Savchenková a Robin Szolkowy, ruská sportovní dvojice Volosožarová, Morozov, talentovaná lucemburská krasobruslařka Fleur Maxwellová, francouzský taneční pár Nathalie Pechalatová a Fabian Bourzat, Ruska Xenia Makarovová, krasobruslařští akrobaté Alexej Poliščuk, Robert Cording a Sergej Jakymenko, dvojnásobný mistr světa Stéphane Lambiel a zpočátku v ženském převleku i kazašský krasobruslař Denis Ten.

Do Česka Pljuščenkova exhibice přijíždí po úspěšných zastávkách v Moskvě, Paříži, Bukurešti a Bratislavě. Další představení diváci uvidí 16. dubna v Karlových Varech a 19. dubna v Ostravě.

tn.cz / ČTK