Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Pljuščenko v Praze prozradil, že chce na ZOH v Soči

Jevgenij Pljuščenko v Praze.

Ve třech arénách v Česku budou mít fanoušci v dubnu šanci vidět naživo legendárního krasobruslaře Jevgenije Pljuščenka.

Král krasobruslení Jevgenij Pljuščenko poctil Prahu svou návštěvou. Vítěz mistrovství Evropy do hlavního města České republiky zavítal, aby představil svou show, která se v dubnu uskuteční v Praze, Karlových Varech a Ostravě.


Podívejte se na rozhovor s Jevgenijem Pljuščenkem o jeho návratu a olympiádě:"Praha je jedno z mých oblíbených měst. Už jsme zde v jednom roce uspořádali tři show, což je rekord. Myslím si, že něco podobného se nikomu ještě nepodařilo," uvedl šestinásobný evropský šampion a trojnásobný mistr světa na dnešní tiskové konferenci.


Show ruského krasobruslařského mága se zúčastní i Češi


Kdo přesně se na Ice Olympic Tour představí, momentálně ještě jisté není. "Sestava se teprve tvoří. S některými krasobruslaři už jsme domluveni, ale vše doladíme až po olympijských hrách. Chtěl bych, aby se jí zúčastnili medailisté. Na olympiádě ale nestartují žádní špatní krasobruslaři," uvedl rodák z Petrohradu, jehož show se zúčastní i někteří čeští krasobruslaři. V minulosti se po boku Pljuščenka představil například Tomáš Verner.Jistý je start Švýcara Stephana Lambiela, s kterým prý dokonce připraví společné vystoupení, a německé sportovní dvojice Aliona Savchenková, Robin Szolkowy. "Všichni ukážeme svá nejlepší čísla. Například já bych měl předvést dvě jízdy. Jednu seriózní a jednu klaunskou," prozradil Pljuščenko, který se vrátil k aktivní kariéře po tříleté přestávce až v této sezoně.


"Start v Soči neodmítám"


Přesto chce ruský fenomén medaili z Vancouveru a uvažuje také už o OH v Soči, které se budou konat v roce 2014. "Všichni mě doma přesvědčují, abych v Soči startoval. Momentálně tuto myšlenku neodmítám. Uvidím, jak se budu cítit. Krasobruslení miluji, stejně jako lidi kolem něj. Možná se tam opravdu představím," řekl Pljuščenko.


Momentálně však myslí jen na Vancouver, kde se pokusí zapsat do historie jako první krasobruslař, jenž obhájil zlatou medaili.


"Umím se připravit tak, abych v závodě předvedl to nejlepší. Měl jsem velmi dobré učitele, závodníky, s kterými jsem jezdil a od kterých jsem se učil. Stejně jako výborné trenéry," podotkl Pljuščenko, který se nechce nechat zatěžovat prognózami, že on na olympiádě jasně vyhraje.


"Když budu třetí, bude to dobré. Když druhý, bude to lepší, a kdyby to vyšlo na první místo, jen by to dokázalo, že jsem dobře pracoval," pousmál se Pljuščenko.Přijmu ale jakýkoli výsledek," uvedl. Věří však, že uspěje. "Jen to, že se představím na třetí olympiádě, je paráda a úspěch," řekl rodák z Petrohradu, jenž do Prahy přiletěl přímo z šampionátu v Tallinnu.


Pljuščenko tn.cz poskytl exkluzivní rozhovor, který si na našich stránkách budete moci přečíst zítra.
 

hrc, ve spolupráci s Ivanou Vavřínovou tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 23:20

   NHL News

   23:20

   Barcelona Spartan Race

   23:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   00:15

   Fotbal: Sporting Kansas City - Seattle Sounders FC

   02:15

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 23:00 23:50

   UFC Unleashed (5)

   23:50

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   01:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   02:05

   Sportovní originál - 180 s Darylem Gurneym

   02:50

   Běhej lesy – Karlštejn

   03:05

   NBA: Golden State Warriors - Portland Trail Blazers

Celý Program