Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.12. 2014 13:04
zabil nebo vraždil?

Pistorius se musí bát: Zřejmě mu hrozí nový soud!

Oscar Pistorius u soudu
Zdroj: isifa.com

Žalobce v kauze Oscara Pistoriuse se může odvolat proti verdiktu "zabití z nedbalosti", rozhodla o tom soudkyně Thokozile Masipaová. Handicapovanému atletovi, který byl souzen za zastřelení přítelkyně, tak opět hrozí, že bude uznán vinným z vraždy.

V takovém případě by ho čekalo místo současných pěti let minimálně 15 let za mřížemi až doživotí.


Případem se nyní bude zabývat nejvyšší odvolací soud v Bloemfonteinu, žádný termín ale zatím nebyl stanoven. Zahájení projednávání se očekává v příštím roce.


Pokud bude Pistorius uznán vinným z vraždy, hrozí mu vyšší trest. Pokud ale odvolací soud potvrdí zabití z nedbalosti, zůstane v platnosti pětileté vězení, přestože ho státní zástupce v říjnu označil za příliš mírný a ve své závěrečné řeči požadoval minimálně desetiletý trest. Žádost o odvolání proti výši trestu za zabití soudkyně zamítla.


Sedmadvacetiletý Pistorius, jenž se stal díky startům v závodech zdravých sportovců mezinárodní celebritou, loni na Svatého Valentýna zastřelil přes dveře koupelny ve svém domě modelku Reevu Steenkampovou. Podle svého tvrzení si přítelkyni spletl s vetřelcem.

čtk TN.cz