Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.6. 2015 21:47
video Co bude dál?

Pistorius bude volný! Za zabití si nakonec odsedí jen pár měsíců

Zdroj: TV Nova

Ačkoliv byl Oscar Pistorius za zabití z nedbalosti své přítelkyně odsouzen na pět let nepodmíněně, na svobodu se dostane daleko dříve. Volný bude dokonce už letos v srpnu. Po deseti měsících za mřížemi.

Handicapovanému atletovi nahrává benevolentní soudní systém v Jihoafrické republice. Podle tamních pravidel lze totiž o podmínečné propuštění zažádat už po šestině celkové délky trestu.

 

Podle serveru Times Live byla možnost propuštění po deseti měsících avizována hned po říjnovém vynesení rozsudku. Nyní o ní promluvil jeden z členů Pistoriusovy rodiny. Pokud bude osmadvacetiletý Jihoafričan skutečně propuštěn, budou v úvahu připadat dvě varianty.

 

Buď by jej čekalo domácí vězení, nebo by mohl vyváznout s mírnější formou trestu v podobě pravidelného hlášení u probačního úředníka.

 

Pistorius tak nakonec za svůj čin bude pykat mnohem méně, než mu původně hrozilo. Státní zástupce totiž požadoval, aby soud kvalifikoval čin jako vraždu. Sportovec mohl jít v takovém případě sedět i na doživotí.

 

Oscar Pistorius zastřelil svou přítelkyni Reevu Steenkampovou ve svém pretorijském domě 14. února 2013. U soudu se pak hájil tím, že si ji spletl se zlodějem. Ve věznici se pak údajně neměl špatně. Před časem spatřilo světlo světa například i video, na kterém je natočen, jak hraje fotbal se svým novým kamarádem Radovanem Krejčířem.
 

TN.cz