VIDEO: Pacman "seřezal" Cotta a vstoupil do historie

Jeden z nejlepších boxerů současnosti Manny Pacquiao získal mistrovský titul v rekordní sedmé váhové kategorie.

Poté, co filipínská boxerská hvězda Manny Pacquiao v Las Vegas v noci ve 12. kole technickým K.O. vyřídil Portorikánce Miguela Cotta, nesmazatelně vstoupil do historie tohoto sportu. Ne že by snad v ní neměl místo už dávno předplacené, ale vzhledem k zisku titulu mistra světa už v sedmé různé váhové kategorii, bude od dnešního dne veden v tomto ohledu jako rekordman.

Souboj mezi Pacmanem a Cottem byl dlouho očekáván, dokonce znalci boxu více, než kterýkoli duel v nejtěžší váhové kategorii v tomto roce. Na rozdíl od bratří Kličků totiž tito dva "skřítci" slibovali daleko zábavnější podívanou, než mistři obrany z Ukrajiny.


Nakonec se ale v souboji welterové váhy o titul organizace WBO jednalo o poměrně jednoznačnou podívanou. Třicetiletý Pacquiao jasně dominoval a svého soupeře poslal obávaným levým hákem k zemi ve třetím i čtvrtém kole.


Pacman chtěl knockout, soupeř se nechtěl vzdát


Po 55 vteřinách toho posledního pak rozhodčí raději duel ukončil, z Cotta totiž prýštila krev a jeho obličej byl celý napuchlý. "Myslel jsem si, že to ukončí už o kolo dřív. Dost mě překvapilo, když v zápasu pokračoval," svěřil se po zápase Pacquiao a dodal: "Dělal jsem to nejlepší co umím, abych to ukončil knockoutem."

Třicetiletý Pacquiao je považován za nejuniverzálnějšího boxera světa, jeho úspěchy v různých váhových kategoriích nemají obdoby. S větším protivníkem se vypořádal naprosto s přehledem, dvakrát jej poslal k zemi a zápas byl na pokraji ukončení už o tři kola dříve. Tehdy hlediště opustila Cottova manželka s dítětem, kteří už se podle agentury AP nemohli déle na beznadějný zápas dívat. Sesazený šampion odcházel z ringu z roztrženým obočím a silně krvácejícím nosem.


Cotto: Proti lepšímu boxerovi jsem ještě nestál


"Proti lepšímu boxerovi jsem ještě nestál. Vůbec jsem netušil, odkud ty rány přicházejí," složil poklonu vítězi Cotto, který prohrál teprve podruhé z 36 zápasů. Přesto si přišel na sedm milionů dolarů, jeho přemožitel dostane zhruba dvojnásobek.

Pacquiao si vylepšil bilanci v profesionálním ringu o padesáté vítězství z 55 zápasů, v 38 případech vyhrál knokautem. Přemožitel například známého Oscara De La Hoyi po zápase přes bezpečný triumf oznámil, že neplánuje další přesun o kategorii výš. "Byl to tvrdý zápas, tahle váhová kategorie je pro mě ta poslední," řekl.


Čeká nás souboj titánů Pacquiao vs. Mayweather?


Jeho příštím soupeřem by mohl být v "duelu století" neporažený Floyd Mayweather Jr., který se nedávno překvapivě vrátil do ringu poté, co již ukončil aktivní kariéru. Souboj těchto dvou titánů by asi nedal spát žádnému fanouškovi boxu, otázkou je, zda se Mayweather nebude chtít rozjeté mašině z Filipín vyhnout. Pacquiaův kouč Freddie Roach označil po drtivé výhře svého svěřence nad Cottem Pacmanův duel s Mayweatherem za něco, na co je zvědavý celý svět. Snad se jej tedy dočkáme.


Podívejte se na souboj Pacquiao vs. Cotto kolo po kole:


Kolo 1:


Kolo 2:

Kolo 3:

Kolo 4:

Kolo 5:

Kolo 6:

Kolo 7:

Kolo 8:

Kolo 9:

Kolo 10:

Kolo 11:

Poslední kolo 12:

dfk TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • FCSB - FC Slovan Liberec

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   12:50

   Element (423)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   MČR v Gran Turismo Sport (4)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Lincoln City - Liverpool FC

   09:00 10:45
   10:45

   UFC Countdown: Adesanya vs. Costa

   11:35

   Inside the Octagon: Adesanya vs. Costa

   12:00

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   13:00

   NBA: Denver Nuggets - Los Angeles Lakers

   15:00

   Fotbal: Portland Timbers - Seattle Sounders FC

Celý program