Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 24.5. 2013 14:17
ATLETKA MÁ SYNA

Barbora Špotáková porodila syna! Bude to atlet, věští dědeček

Lukáš Novotný a Barbora Špotáková
Zdroj: Jakub Deml, tn.cz
Barbora Špotáková se svým partnerem Lukášem Novotným. Archivní foto

Další parádní kousek se povedl světové rekordmance v hodu oštěpem Barboře Špotáková. Tentokrát ale nejde o atletiku. Špotáková porodila dnes ráno syna jménem Janek.

Chlapec přišel na svět dnes v osm hodin ráno. U porodu nechyběl partner Špotákové Lukáš Novotný. Právě po něm bude Janek užívat příjmení. Spokojený pár si teď užívá miminka.
 

"Jsem moc šťastná, zažívám pocity euforie i odpovědnosti,“ svěřila se Špotáková pro server atletika.cz bezprostředně po porodu.
 


Miminko se narodilo v pražské porodnici u Apolináře, u porodu asistoval docent Antonín Pařízek, který přivedl na svět již mnoho atletických dětí. "Porod proběhl standardně, miminko je zdravé, váží 3,28 kg a měří 51 cm,“ doplnil Pařízek.
 

Jsem šťastný jako blecha, prozradil dědeček
 

O radostnou zprávu se Špotáková brzy po porodu podělila se svými blízkými. "Jsem samozřejmě šťastný jako blecha," těšil se z vnuka otec Špotákové František, který přišel Janka zapít do svého oblíbeného podniku v Jablonci.
 

"Já sice nemůžu, protože řídím, ale kamarádům koupím frťana. Asi to oslavíme později," řekl Špoták, který doufá, že syn Janek půjde ve stopách své matky.
 

"Říkala mi, že má velké dlaně i chodidla, takže by to mohl být atlet," věří muž, který stál u atletických začátků budoucí olympijské vítězky a světové rekordmanky. 


 
Už před porodem Špotáková naznačila, že se chce brzy po porodu vrátit na dřívější úroveň a rozhodně nechystá konec kariéry. V říjnu chce začít znovu trénovat, aby mohla v roce 2014 bojovat o medaile na mistrovství Evropy v Curychu.

 

 

TN.cz