ATLETKA MÁ SYNA

Barbora Špotáková porodila syna! Bude to atlet, věští dědeček

Lukáš Novotný a Barbora Špotáková
Zdroj: Jakub Deml, tn.cz
Barbora Špotáková se svým partnerem Lukášem Novotným. Archivní foto

Další parádní kousek se povedl světové rekordmance v hodu oštěpem Barboře Špotáková. Tentokrát ale nejde o atletiku. Špotáková porodila dnes ráno syna jménem Janek.

Chlapec přišel na svět dnes v osm hodin ráno. U porodu nechyběl partner Špotákové Lukáš Novotný. Právě po něm bude Janek užívat příjmení. Spokojený pár si teď užívá miminka.
 

"Jsem moc šťastná, zažívám pocity euforie i odpovědnosti,“ svěřila se Špotáková pro server atletika.cz bezprostředně po porodu.
 


Miminko se narodilo v pražské porodnici u Apolináře, u porodu asistoval docent Antonín Pařízek, který přivedl na svět již mnoho atletických dětí. "Porod proběhl standardně, miminko je zdravé, váží 3,28 kg a měří 51 cm,“ doplnil Pařízek.
 

Jsem šťastný jako blecha, prozradil dědeček
 

O radostnou zprávu se Špotáková brzy po porodu podělila se svými blízkými. "Jsem samozřejmě šťastný jako blecha," těšil se z vnuka otec Špotákové František, který přišel Janka zapít do svého oblíbeného podniku v Jablonci.
 

"Já sice nemůžu, protože řídím, ale kamarádům koupím frťana. Asi to oslavíme později," řekl Špoták, který doufá, že syn Janek půjde ve stopách své matky.
 

"Říkala mi, že má velké dlaně i chodidla, takže by to mohl být atlet," věří muž, který stál u atletických začátků budoucí olympijské vítězky a světové rekordmanky. 


 
Už před porodem Špotáková naznačila, že se chce brzy po porodu vrátit na dřívější úroveň a rozhodně nechystá konec kariéry. V říjnu chce začít znovu trénovat, aby mohla v roce 2014 bojovat o medaile na mistrovství Evropy v Curychu.

 

 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: San Jose Sharks - Calgary Flames

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Harlequins

   12:50

   Hokej: NHL - v hlavní roli Češi

   13:05

   Házená: Bergischer HC - THW Kiel

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:25

   Cliff Diving World Series 2019 - Itálie

   10:25

   Fotbal: Zlatan Ibrahimovič: LA Galaxy - Los Angeles FC

   12:10

   Fotbal: MLS - Efekt Davida Beckhama

   13:00

   Fotbal: Stade Brestois - Stade Rennes

   14:45

   Fotbal: FC Nantes - Stade Reims

   16:15

   UFC Ultimate knockouts (4)

Celý Program