Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.6. 2011 23:42

Oštěpaři Veselý a Frydrych skončili v Lausanne pod stupni vítězů

Vítězslav Veselý
Zdroj: Mediafax
Vítězslav Veselý

Čeští oštěpaři se při sedmém dílu atletické Diamantové ligy v Lausanne na stupně vítězů neprosadili, Powell zaběhl 100 m za 9,78 s.

Vítězslav Veselý hodil ve skvěle obsazené soutěži 82,03 metru a byl čtvrtý, Petr Frydrych skončil pátý výkonem 78,94 metru. Zvítězil Nor Andreas Thorkildsen díky hodu do vzdálenosti 88,18 metru.
 

Veselý nejdál hodil ve čtvrté sérii a na metr a půl se přiblížil letošnímu nejlepšímu výkon z mítinku v Dauhá. Frydrychovi rozhodčí změřili hod jen v první sérii, pak už svěřenec Jana Železného neměl platný pokus a přišel o dělené první místo ve své disciplíně v hodnocení Diamantové ligy.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Do čela se posunul dvojnásobný olympijský vítěz Thorkildsen, který poslal oštěp nejdál hned v prvním pokusu. Jen o tři centimetry zaostal za nejlepším letošním světovém výkonem Lotyše Vadimse Vasilevskise, který skončil poslední hodem dlouhým 76,27.
 

Druhý byl díky svému nejlepšímu letošnímu výkonu Rus Sergej Makarov (87,12), třetí místo obsadil Němec Matthias De Zordo (83,65).
 

Powell zaběhl nejrychlejší stovku sezony
 

Ozdobou večera byl mužský sprint na 100 m, v němž nenastoupil žádný Američan a ovládli ho Jamajčané. Nebyl však mezi nimi světový atletický fenomén č. 1 Usain Bolt. Zvítězil Asafa Powell v nejlepším letošním čase 9,78 s, pět prvních sprinterů běželo pod hranicí 10 sekund.
 

Atletický mítink IAAF Diamantová liga v Lausanne - výsledky:
 

Disciplíny zařazené do Diamatové ligy:
 

ŽENY
Hod diskem:
1. Barriosová (Kuba) 64,29 m, 2. Thurmondová (USA) 63,85, 3 Müllerová (Něm.) 63,58, 4. Brown-Traftonová (USA) 61,94, 5. Karsaková (Ukr.) 60,l99, 6. Grasuová (Rum. 60,54, 7. Robert-Michonová (Fr.) 59,37, 8 Colladová (Kuba) 58,88.
Průběžný stav Diamatové ligy: Perkovičová (Chor.) 8 bodů, Barriosová (Kuba) 6, Brown-Traftonová 4, Thurmondová (USA) 3, Lewis-Smallwoodová (USA) 2, Yanfeng Li (Čína) 2, Müllerová (Něm.) 2, Samuelsová (Austr.) 1.
Skok daleký: 1. Reeseová (USA) 6,85, 2. Klišinová (Rus.) 6,76, 3. Proctorová (V. Brit.) 6,66, 4. Jimohová (USA) 6,66, 5. Deloachová (USA) 6,60, 6. Radevičová (Lit.) 6,56, 7. Šutkovová (Bul.) 6,55, 8. Montanerová (Šp.) 6,27, 9. Glennová (USA) 6,19.
Průběžný stav Diamantové ligy: Jimohová (USA) 10, Reeseová (USA) 5, Deloachová (USA) 2, Maggiová (Braz.) 2, Lesueurová (Fr.) 1, Nazarovová (Rus.) 1.
3000 m přek.:
1. Chemosová (Keňa) 9:19,87 min., 2.
Assefaová (Et.) 9:20,50, 3. Njorogeová (Keňa) 9:20,51, 4. Ghribiová (Tun.) 9:21,02, 5. Adamuová (Et.) 9:26,31, 6 Alemuová (Et.) 9:28,27, 7. Rotichová (Keňa) 9:35,88, 8. Brittonová (Ir.) 9:38,88, 9. Kiruiová (Keňa) KEN 9:45,57, 10 Grovdalová (Nor.) 9:48,18.
400 m: 1. Montschová (Bot.) 50,23, 2. Richards-Rossová (USA) 50,61, 3. Hastingsová (USA) 51,07, 4. Jefremovová (Ukr.) 51,12, 5. Dunnová (USA) 51,63, 6. Williams-Millsová (Jam.) 51,73, 7. Williamsová (Jam.) 51,86.
1500 m:
1. Ucenyová (USA) 4:05,52, 2. Miščenková (Ukr.) 4:06,00, 3. Dehibaová (Fr.) 4:06,58, 4. Kibiwotová (Keňa) 4:06,67, 5, Gezahegneová (Et.) 4:06,87, 6. Jepkosgeiová (Keňa) 4:07,00, 7. Jelagatová (Keňa) 4:08,22, 8. M. Assefaová (Et.) 4:08,75, 9. Beleteová (Bahr.) 4:09,85, 10. Jamalová (Bahr.) 4:10,21, 11. Lakhouadová (Mar.) 4:10,42, 12. Makestadová (Nor.) 4:10,76, 13. Semenyaová (JAR) 4:16,36.
200 m:
1. Rjemjenová (Ukr.) 22,85, 2. Ferguson-McKenzieová (Bah.) 22,93, 3. Povhová (Ukr.) 23,04, 4. Mothersillová (Kajm. ostrovy) 23,08, 5. Mooreová (USA) 23,16, 6. Soumareová (Fr.) 23,19. 7. Guščinová (Rus.) 23,23, 8. Pohrebňaková (Ukr.) 23,56
 

MUŽI
Hod oštěpem:
1. Thorkildsen (Nor.) 88,19, 2. Makarov (Rus.) 87,12, 3. De Zordo (Něm.) 83,65, 4. VESELÝ (ČR) 82,03, 5. FRYDRYCH (ČR) 78,94, 6. Pitkämäki (Fin.) 78,35, 7. Vasilevskis (Lot.) 76,27.
Průběžný stav Diamantové ligy: Thorkildsen (Nor.) 6, De Zordo (Něm.) 5, FRYDRYCH (ČR) 5, Pitkämäki (Fin.) 5, Oosthuizen (JAR) 5, Makarov (Rus.) 2.
Skok o tyči: 1. Lavillenie (Fr.) 5,83, 2. Mohr (Něm.) 5,73, 3. Borges (Kuba) 5,63, 4. Holzdeppe (Něm.) 5,53, 5. Schulze (Něm.) 5,43, 6. Dossevi (Fr.) 5,43, 7. Pavlov (Rus.) 5,43.
Průběžný stav Diamantová ligy: Mohr (Něm.) 6, Lavillenie (Fr.) 4, Mesnil (Fr.) 4, Mazuryk (Ukr.) 3, Walker (USA) 2, Borges (Kuba) 1, Clavier (Fr.) 1.
800 m: 1. Rudisha (Keňa) 1:44,15, 2. Lewandowski (Pol.) 1:45,01, 3. Laalou (Mar.) 1:45,11, 4. Kivuva (Keňa) , 1:45.45, 5. Yego (Keňa) 1:46,49, 6. Kiplagat (Keňa) 1:47,43, 7. Som (Niz.) 1:47,70, 8. Mulaudzi (JAR) 1:48,44, 9. Kiprop (Keňa) 1:49,72.
Průběžný stav Diamantové ligy: 1. Yego (Keňa 5, Kiprop (Keňa) 4, Robinson (USA) 4, Rudisha (Keňa) 4, Mulaudzi (JAR) 4, Lewandowski (Pol.), Rimmer (V. Brit.) 2, Al Azemi (Kuv.) 1, Laalou (Mar.) 1.
100 m:
1. Powell (Jam.) 9,78 (nejlepší výkon sezony), 2. Frater (Jam.) 9,88, 3. Lemaitre (Fr.) 9,95, 4. Carter (Jam.) 9,99, 5. Saidy (Nor.) 9,99, 6 Martina (Niz.) 10,21, 7. Göltl (Nem.) 10,49, 8. Mancini (Švýc.) 10,58
Průběžný stav Diamantové ligy: Powell (Jam.) 10, Bolt (Jam.) 4, Mullings (Jam.) 4, Frater (Jam.) 2, Gay (USA) 2, Lemaitre - (Fr.) 2, Rodgers (USA) 2, Bledman (Trin. a Tob.) 1, Forsythe (Jam.) 1.
Trojskok: 1. Tamgho (Fr.) 17,91 (nejlepší výkon sezony), 2. Idowu (V. Brit.) 17,52, 3. Copello (Kuba) 17,06, 4. Oprea (Rum.) 17,00, 5. Girat (Kuba) 16,97, 6. Olsson (Švéd.) 16,86, 7. Sands (Bah.) 16,83, 8. Compaore (Fr.) 16,82.
Průběžný stav Diamantové ligy: Idowu (V. Brit.) 10, Tamgho (Fr.) 8, Olsson (Švéd.) 4, Copello (Kuba) 3, Sands (Bah.) 3.
Vrh koulí: 1. Cantwell (USA) 21,83, 2. Whiting (USA) 21,76, 3. Majewski (Pol.) 21,55, 4. Hoffa (USA) 21,19, 5 Michněvič (Bul.) 20,86, 6. Urtans (Lot.) 20,24.
400 m přek.:
1. D. Greene (V. Brit.) 48,41, 2. Culson (Portor.) 48,73, 3. Gaymon (USA) 49,21, 4. J. Green (V. Brit.) 49,44, 5. Clement (USA) 49,79, 6. Sánchez (Dom. rep.) 50,28, 7. C. Fredericks (JAR) 51,12. 8. Couto (Mosam.) 51,55.
5000 m:
1. Chepkok (Keňa) 12:59,13, 2. Merga (Et.) 12:59,47, 3. Kipchoge (Keňa) 12:59,71, 4. Cheshari (Keňa) 13:03,73, 5. Gebremeskel (Et.) 13:05,52, 6. Kuma (Et.) 13:07,27, 7. Kiptoo (Keňa) 13:10,96, 8. T. Bekele (Et.) 13:17,74, 9. Kigen (Keňa) 13:20,00, 10. Choge (Keňa) 13:21,24, 11. Tanui (Keňa) 13:25,69, 12. Medhin (Erit.) 13:27,51, 13. Mesfin (Et.) 13:38,92
 

Disciplíny mimo program Diamantové ligy:
 

ŽENY
4x100 m:
1. Německo 43,35, 2. Švýcarsko 43,90, 3. Litva 44,70, 4. Švýcarsko do 23 let 45,10, 5. Irsko 45,71, 6. Švýcarsko do 20 let 46,14, 7. Švýcarsko do 18 let 46,24... Slovinsko nedokončilo.
 

MUŽI
400 m:
1. Gonzáles (Jam.) 45,27, 2 K. Borlée (Bel.) 45,37, 3. Henry (Pan. ostrovy) 45,57, 4. Pinder (Bah.) 45,99, 5 Brenes (Kost.) 46,10, 6. Collazo (Kuba) 46,23, 7. Boase (USA) 46,36, ..Gillick (Ir.) diskvalifikován.
110 m přek.: 1. Roblés (Kuba) 13,12, 2. D. Thomas (Jam.) 13,16, 3. Richardson (USA) 13,17, 4. Turner (V. Brit.) 13,22, 5. Darien (Fr.) 13,37, 6. Kiss (Maď.) 13,54, 7. Wilson (USA) 13,56, 8. Sharman (V. Brit.) 13,71.

tn.cz / ČTK