Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

O milion ve Zlaté lize se dělí Richardsová, Isinbajevová a Bekele

O milionový jackpot atletické Zlaté ligy se v pátek na závěrečném mítinku seriálu v Bruselu podělili americká čtvrtkařka Sanya Richardsová, ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová a etiopský vytrvalec Kenenisa Bekele.

Seriál Zlatá liga se letos konal naposledy, v příštím roce ji vystřídá Diamantová liga.


Richardsová si podíl na milionovém jackpotu zajistila jako první z trojice, když vyhrála běh na 400 metrů s velkým náskokem v nejrychlejším letošním světovém čase 48,83. Isinbajevová, která před týdnem v Curychu překonala vlastní světový rekord výkonem 506 centimetrů, chtěla v Bruselu svůj zápis ještě o centimetr vylepšit, ale neuspěla. Zvítězila skokem na své základní výšce 470 centimetrů.



Světový rekord na netradiční trati 4x1500 metrů však v Bruselu překonala keňská štafeta výkonem 14:36,23, o podobný zápis se pokoušela Etiopanka Gelete Burkaová na trati 2000 metrů, ta však časem 5:30,19 na letité světové maximum Irky O´Sullivanové nedosáhla.


Český překážkář Petr Svoboda obsadil páté místo v běhu na 110 metrů překážek časem 13,47 vteřiny, zvítězil mistr světa Ryan Brathwaite z Barbadosu výkonem 13,30 vteřiny. Oštěpař Petr Frydrych hodil 76,80 metru a skončil sedmý.


Běh na 100 metrů, v němž nestartoval světový rekordman a mistr světa Usain Bolt, ovládl další Jamajčan Asafa Powell, který zaběhl čas 9,90 vteřiny a zvítězil v Bruselu popáté. Stříbrného z mistrovství světa v Berlíně, Tysona Gaye z USA, nechal za sebou.


Bolt startoval na dvojnásobné trati, kde s velkým náskokem zvítězil v čase 19,57 vteřiny, což je čtvrtý nejlepší výkon historie.


Van Dammův memoriál v Bruselu - výsledky:


Atletická Zlatá liga v Bruselu:


Muži -
100 m (vítr -0,4 m/s): 1. Powell (Jam.) 9,90, 2. Gay 10,00, 3. Patton (oba USA) 10,08, 400 m: 1. Wariner (USA) 44,94, 2. Quow (Trin.) 45,55, 3. Bingham (Brit.) 45,70, 5000 m: 1. Bekele 12:55,31, 2. Merga (oba Et.) 12:55,66, 3. Chepkok (Keňa) 12:55,98, 110 m př. (-1,3 m/s): 1. Brathwaite (Barb.) 13,30, 2. Thomas (Jam.) 13,38, 3. Brown (USA) 13,39, ...5. Svoboda (ČR) 13,47, oštěp: 1. Pitkämäki (Fin.) 86,23, 2. Thorkildsen (Nor.) 82,61, 3. Vasilevskis (Lot.) 82,42, ...7. Frydrych (ČR) 76,80.


Ženy -
100 m (+0,5 m/s): 1. Jeterová (USA) 10,88, 2. Fraserová 10,98, 3. Stewartová (obě Jam.) 11,05, 400 m: 1. Richardsová (USA) 48,83, 2. Ohuruoguová (Brit.) 50,43, 3. S. Williamsová (Jam.) 50,55, 100 m př. (+1,0 m/s): 1. Fosterová-Hyltonová (Jam.) 12,48, 2. Lopesová-Schliepová (Kan.) 12,49, 3. Ennisová-Londonová (Jam.) 12,71, výška: 1. Vlašičová (Chorv.) 200, 2. Čičerovová (Rus.) 200, 3. Howardová (USA) 197, tyč: 1. Isinbajevová (Rus.) 470, 2. Pyreková (Pol.) 470, 3. Spiegelburgová (Něm.) 470.


Další disciplíny:


Muži
- 200 m: 1. Bolt (Jam.) 19,57, 2. Spearmon (USA) 20,19, 3. Gulijev (Ázer.) 20,47, 800 m: 1. Rudisha 1:45,80, 2. Kirwa Yego (oba Keňa) 1:46,36, 3. Reed (Kan.) 1:46,82, 3000 m př.: 1. Koech 8:04,05, 2. Mateelong (oba Keňa) 8:06,92, 3. Keskisalo (Fin.) 8:13,34, 4x1500 m: 1. Keňa (Biwott, Gathimba, Rono, Choge) 14:36,23 - světový rekord, 2. smíšený tým 14:44,31, 3. Austrálie 14:46,92.


Ženy
- 800 m: 1. Willardová (USA) 1:59,14, 2. Simpsonová (Brit.) 1:59,40, 3. Savinovová (Rus.) 1:59,49, 2000 m: 1. Burkaová (Et.) 5:30,19, 2. Cheruiyotová 5:35,46, 3. Cheronová (obě Keňa) 5:35,65, trojskok: 1. Aldamaová (Súdán) 14,27, 2. Smithová (Jam.) 14,23, 3. Alechninová (Rus.) 14,16.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

  • Nova Sport 1

    • 02:00 03:45

      Fotbal: Portland Timbers - D.C. United

      09:00

      Sportovní noviny

      09:05

      PSV Eindhoven - Sporting CP

      10:45

      Běhej Lesy – Jizerská

      11:00

      Ranní Sportovní noviny

      11:05

      Mystic Sk8 Cup

  • Nova Sport 2

    • 01:00 02:45

      Fotbal: Paris Saint - Germain - Racing Strasbourg

      02:45

      Ligue 1 Highlights (5)

      09:00

      Eintracht Frankfurt - Arsenal FC

      10:40

      Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

      11:10

      Tour de Mont Blanc

      11:35

      Tankwa Trek

Celý Program