Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Nejlepšími florbalisty sezony jsou Fridrich a Křížová

Nejlepšími florbalisty uplynulé sezony byli zvoleni Milan Fridrich a Eliška Křížová.

Kapitán mistrovského Tatranu Střešovice Fridrich převzal ocenění při sobotním slavnostním vyhlášení v pražském Divadle Na Jezerce podruhé v kariéře, vyhrál i před dvěma roky. Nejproduktivnější hráčka extraligy z FbŠ Bohemians zvítězila v anketě poprvé.
 

Třicetiletý Fridrich získal 161 bodů, o 17 více než druhý Matěj Jendrišák z Chodova, který v polovině ankety vedl před pozdějším vítězem o 18 bodů. Třetí místo obsadil Martin Ostřanský ze švýcarského celku Alligator Malans, jenž získal 84 bodů, z toho 74 v první polovině, kdy byl druhý za Jendrišákem (91). Fridrich vystřídal na trůnu Daniela Foltu, který loni dovedl Vítkovice k titulu a pro potíže s kolenem ukončil kariéru.
 

Dvacetiletá Křížová vystřídala na trůnu Ilonu Novotnou z Tigers, která vyhrála anketu v minulých třech letech, ale po prosincovém mistrovství světa ve Švédsku ukončila kariéru. Novotná sice vedla v polovině se 167 body, o 37 před Křížovou, nakonec ale byla se 174 body třetí. Křížová získala 242 bodů, o 64 více než druhá Magdalena Šindelová z Tigers.
 

Nová Florbalistka sezony byla nejproduktivnější hráčkou extraligy, nechyběla jak v prosinci na MS ve Västeras, tak i v květnu na akademickém světovém šampionátu v Umee, kde Češky získaly stříbro. Nyní odchází z Bohemians do švýcarského Zugu.
 

Nejlepším gólmanem je opět Kafka
 

Fridrich i Křížová byli vyhlášeni i nejužitečnějšími hráči extraligy a jako jediní si odnesli ze slavnostního večera dvě ocenění. Nejlepším juniorem byl zvolen Tom Ondrušek z Brna, juniorkou Tereza Urbánková z Vítkovic.
 

Nejlepším gólmanem se stal stejně jako loni Tomáš Kafka ze Střešovic, který vyhrál posedmé v devítileté historii ankety, brankářkou pak Jana Christianová z finského Poorvo. Nejlepším trenérem byl vybrán stejně jako loni Radomír Mrázek z mužského týmu Vítkovic.

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:00 16:30

   Cape Epic 2019 - Best of women

   16:30

   Tom Belz - Kilimandscharo

   17:00

   FK Jablonec - Stade Rennes

   18:45

   NHL – akce měsíce

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Czech One Tour (1)

 • Nova Sport 2

  • 16:00 16:25

   UFC Connected (4)

   16:25

   UFC Profiles in Combat (1)

   16:50

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   17:45

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   18:15

   FIA CEZ – závody na okruzích (2)

   18:45

   Rychlá kola (6)

Celý Program