Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

LIDÉ MU SPÍLALI

Nechutné smrkání i neúcta! Jubilejní pokerový turnaj ovládl NENÁVIDĚNÝ Němec

Témata:

Neúcta k soupeřům, nevhodné smrkání do kapesníku připomínající troubení jelenů, chování jako by jel na drogách. Tím vším se prezentoval mladý Němec Andre Lettau na finálovém stole jubilejního stého Main Eventu European Poker Tour. I přes tyto nešvary prokázal pokerový um a radoval se z vítězství.

Andre Lettau je sedmadvacetiletý Němec, který se probojoval na finálový stůl jubilejního a zároveň rekordního Main Eventu European Poker Tour, který se konal v Barceloně. Lettau se ale u stolu, který sledovala řada televizních kamer, choval jako buran.
 

Vrchol pokerového turnaje byl streamován do mnoha zemích světa a počínání německého hráče tak viděly desetitisíce lidí po celé zeměkouli. A všichni se na sociálních sítích shodli, že je to až ostudné. Během několika hodin se z něj stal pan "Nenáviděný".
 

Lettau sice prokazoval, že v pokeru se rozhodně vyzná, ale to jeho chování..... Určitě byl pod obrovským tlakem, vždyť šlo o miliony korun. Jeho tělo bylo plné adrenalinu, krev se doslova vařila v žilách. Jenže Lettau zapomněl na slušné pokerové vychování.
 

Když někdo vypadl od finálového stolu, Lettau vystřelil jako raketa a radoval se. Ano, znamenalo to pro něj jistotu, že si z turnaje odnese o další miliony více, ale mohl se krotit. Chyběla úcta k soupeři. Podání ruky, poplácání po zádech. Zkrátka reakce hodná velikána.
 

V poslední fázi turnaje na mladého Němce přišla rýma. A jak si s tím Lettau poradil? Troubil do kapesníku jako jelen. Jako ušmudlaný kluk, jako malé děcko smrkal do papírového kapesníčku a soupeři jen nevěřícně koukali. Ano, soupeři nechápali a lidé v diskuzích mu spílali.
 

Každopádně Lettau si z nich nic nedělal. Oblečen v mikině, do které se neustále schovával, v kšiltovce a s brýlemi ničil soupeře. I když komentátoři mnohokrát zapochybovali, zda není opilý, či na drogách.
 

Lettau se nakonec probojoval do heads upu, tedy do souboje posledních dvou. A tento boj vyhrál. Z turnaje si odnesl přes 794 tisíc euro, což je přes 22 milionů korun. Jeden z jeho soupeřů ale na tom byl ještě finančně lépe. Když totiž hráli tři hráči, domluvili se na dealu, tedy na rozdělení peněz. A Američan Samuel Phillips inkasoval přes milion euro, což je přes 28 milionů korun.

jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 09:50

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto3)

   09:50

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

   12:30

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   12:45

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto GP)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: New England Revolution - Real Salt Lake

   10:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

Celý Program