Naštvaný Váňa nebude pořádat Velkou pardubickou

Josef Váňa
Zdroj: Mediafax
Josef Váňa

Slavný žokej Josef Váňa letos nebude pořádat Velkou pardubickou, protože primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková o to nemá zájem.

Váňa měl v úmyslu převzít pořadatelství Velké pardubické, navýšit dotaci na 300 tisíc eur (asi 7,5 milionu korun) a přilákat další sponzory. Jenže jeho snaha narazila u vedení města Pardubic.
 

Primátorka Fraňková mu vzkázala, že může na pořádání letošního ročníku zapomenout, takže k plánované páteční schůzce ani nedojde.
 

"Jsem zklamaný. Já od svého záměru neupustil, jenže paní primátorka na to má jiný názor. Byl jsem nachystaný Velkou pardubickou převzít, sehnat větší peníze. Chtěl jsem, aby to mělo větší šmrnc," uvedl Váňa, který městu nabízel odkup akcií dosavadního pořadatele Dostihového spolku a dvacetiletý pronájem závodiště.
 

Tuto variantu ale pardubické městské zastupitelstvo nepřijalo. Váňa nyní zvažuje, zda ještě někdy v budoucnu bude o pořádání Velké pardubické usilovat.
 

"Víc bych to ale nyní nechtěl komentovat. Přeji Dostihovému spolku, aby se mu povedlo sehnat dotaci 300 tisíc eur nebo vyšší a aby všechno fungovalo stejně, nebo lépe než doposud," vzkázal Váňa. "Mám svou práci, která mě baví a dál ji budu dělat poctivě bez ohledu na to, jestlu budu, nebo nebudu pořádat Velkou pardubickou," dodal dostihový trenér.

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • FCSB - FC Slovan Liberec

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   12:50

   Element (423)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   MČR v Gran Turismo Sport (4)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Lincoln City - Liverpool FC

   09:00 10:45
   10:45

   UFC Countdown: Adesanya vs. Costa

   11:35

   Inside the Octagon: Adesanya vs. Costa

   12:00

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   13:00

   NBA: Denver Nuggets - Los Angeles Lakers

   15:00

   Fotbal: Portland Timbers - Seattle Sounders FC

Celý program