Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

série je vyrovnaná

Čas na změny: Miami k vítězství pomohly NOVÉ DRESY i Wadův rekord

Miami Heat
Zdroj: isifa.com
Miami Heat

Basketbalisté Miami Heat se oklepali z drtivé porážky ve třetím utkání finále NBA, ve čtvrtém přehráli domácí San Antonio Spurs 109:93 a vyrovnali stav série na 2:2. Hvězdné trio úřadujících šampionů LeBron James, Dwyane Wade a Chris Bosh se na tom podílelo 85 body!

Miami udělalo po prohraném třetím zápase několik změn. V základní sestavě se místo Udonise Haslema objevil Mike Miller, z rotace vypadl Chris Andersen, červené dresy Heat vyměnili za černé, ale hlavně se k velkému výkonu rozehrály tři superhvězdy.


James, který ani jednou v prvních třech utkáních finále nepřekonal dvacetibodovou hranici, si ve čtvrtém duelu připsal 33 bodů a 11 doskoků. Wade si o 11 bodů zlepšil osobní rekord z letošních vyřazovacích bojů a k 32 bodům přidal i šest získaných míčů, což se ve finále povedlo naposledy Isiahu Thomasovi v roce 1988. Bosh nasbíral 20 bodů a 13 doskoků.


"Nejlepší výkony podáme vždy, když jsme přitlačeni ke zdi," avizoval už před zápasem James. Miami od začátku ledna neprohrálo dva zápasy po sobě.


San Antonio střelecky vedl Tony Parker, hrající se zraněním na pravé noze. Francouzský rozehrávač na sobě zpočátku nedal nic znát a v první půli nastřílel 15 bodů, díky nimž Spurs drželi vyrovnaný poločasový stav. Jenže po změně stran už žádný bod nepřidal. Přesto byl druhým nejlepším střelcem domácích po Timu Duncanovi (20 bodů).


Ostatním se příliš nedařilo. "Věřím mu, a prostě vím, že se z té bídy dostane," řekl po utkání Parker o spoluhráči Manu Ginobilim, který se v sérii trápí. Tentokrát se musel spokojit s pěti body.


Spurs rozstříleli ve třetím finále obranu Heat šestnácti úspěšnými trojkami, ale tentokrát se jim střelba z dálky nevedla. Zůstali jen na šestnácti trojkových pokusech, z nichž proměnili osm.


Páté finále se hraje znovu v San Antoniu v noci z neděle na pondělí, celou sérii můžete sledovat EXKLUZIVNĚ na NOVA Sport a VOYO.

ČTK, ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:00 16:30

   Cape Epic 2019 - Best of women

   16:30

   Tom Belz - Kilimandscharo

   17:00

   FK Jablonec - Stade Rennes

   18:45

   NHL – akce měsíce

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Czech One Tour (1)

 • Nova Sport 2

  • 16:00 16:25

   UFC Connected (4)

   16:25

   UFC Profiles in Combat (1)

   16:50

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   17:45

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   18:15

   FIA CEZ – závody na okruzích (2)

   18:45

   Rychlá kola (6)

Celý Program