Na Hry Commonewealthu se připravují i žebráci, učí se jazyky

Žebrák v Indii
Zdroj: oficiální zdroj

Jak zmaximalizovat zisk s minimem úsilí. O to se nyní pokoušejí žebráci v Indii, kam v říjnu roku 2010 míří Hry Commonwealthu.

Myslíte si, že žebrání může motivovat k sebevzdělávání? Pokud ne, tak to se mýlíte. V indickém hlavním městě Dílí, kde se příští rok budou konat Hry Commonwealthu, se totiž žebráci začínají houfně přihlašovat do školy a učit se cizí jazyky. Informaci o tom, že pravidelně navštěvují kurzy, které je učí základní žebrácké fráze a poznávat cizí peníze, přinesla renomovaná agentura Reuters.

Myslet dopředu se vyplatí

Stejně jako to bylo vykresleno ve filmu Milionář z chatrče, v Indii žije obrovské množství žebráků, mezi kterými převažují děti. A ty si přece nemohou nechat ujít tak velký sportovní svátek, jako jsou hry Commonwealthu, kterých se účastní 53 zemí, jenž v minulosti byly britskými koloniemi. Hry Commonwealthu se konají každé čtyři roky a jsou opravdu velkým sportovním podnikem, který svým způsobem konkuruje olympijským hrám.

 

 

"Ve městě bude přes 100 tisíc turistů. Když si jeden žebrák vydělá 150 až 200 rupií (asi 79 korun), dokážete si představit naše zisky," řekl agentuře Reuters Vidžaj Babli, který zastupuje asi 1200 rodin z chudého předměstí Dillí Rohini.

Proto založil neformální školu, kde se děti učí žebrat ve světových jazycích a poznávat zahraniční peníze, jejichž vzorky jsou ukazovány ve škole. "Učí se věty jako: Jsem sirotek, už několik dní jsem nejedl. Jsem nemocný a nemám peníze na léky, proboha, pomozte mi," řekl Radžu Sansi, který školu v Rohini vede.

Podle deníku Hindustan Times by se tak osmiletá dívka Patni, která nikdy nenavštěvovala školu, mohla naučit anglicky, španělsky a francouzsky. To vše díky "škole pro žebráky.“
 

hrc TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL Classic games: Detroit Red Wings - Nashville Predators

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Skotsko - Francie

   12:50

   Element (415)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2017: Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund

   09:00 10:50
   10:50

   Magazín Evropské ligy (17)

   11:45

   UFC Countdown: Nunes vs. Spencer

   12:35

   Inside the Octagon: Nunes vs. Spencer

   13:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - Chicago Bulls

   14:45

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

Celý program