Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 9. 2011

Na finále musí přijít jiná Bára, ví oštěpařka Špotáková

Barbora Špotáková
Zdroj: Mediafax

Do finále závodu oštěpařek na mistrovství světa v korejském Tegu postoupily ze čtvrteční kvalifikace obě české reprezentantky, Barbora Špotáková i Jarmila Klimešová. Světová rekordmanka Špotáková si účast ve finále zajistila prvním hodem (63,40 metru)

„Šla jsem tam jako pro housky na krám, nervozita nulová," prozradila Špotáková. "Navíc bylo děsné vedro, se kterým jsem se letos ještě na závodech nesetkala a které mi vůbec nedělalo dobře. Hodila jsem takový hnusný, technicky ne moc povedený tréninkový hod, ještě jsem při něm zakopla nebo co, ale i tak jsem ho naštěstí trefila," uvedla Špotáková pro webové stránky Českého svazu atletiky.
 

"Pokud chci bojovat o medaili, musí zítra přijít úplně jiná Bára. Hladová tygřice, ne taková chcíplá liška,“ prohlásila po kvalifikaci, v níž dál než ona hodily tři soupeřky: Němka Katharina Molitorová, Jihoafričanka Sunette Viljoenová a především další Němka Christina Obegföllová, která předvedla velmi dobrých 68,76 metru.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

„Soupeřky jsem vůbec nesledovala, ale výkon je to určitě dobrý. Zítra ale může být všechno jinak,“ komentovala dlouhý hod největší soupeřky Špotáková. „Hlavně musím daleko hodit já. Naštěstí je to večer, kdy by nemělo být takové horko a celkově je snažší se nabudit,“ prohlásila majitelka zlata a stříbra ze dvou posledních světových šampionátů.
 

Jarmila Klimešová, tréninková partnerka Špotákové ze skupiny trojnásobného olympijského vítěze Jana Železného, postoupila hodem 59,65 metru jako poslední, dvanáctá. "Poprvé v životě se mi podařilo postoupit do finále mistrovství světa, je to velký úspěch," řekla Klimešová, která se v závodě cítila dobře a na zdolání kvalifikačního limitu, jímž bylo jedenašedesát metrů, rozhodně pomýšlela. „Pocitově k tomu chyběl kousek, byla jsem ale přehecovaná," vysvětlila. Finále oštěpařek je na programu v pátek.

Mediafax