Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Muž bez rukou a nohou přeplaval kanál La Manche

Francouz Philippe Croizon (42), kterému lékaři amputovali ruce a nohy, přeplaval v sobotu kanál La Manche. Informoval o tom v noci na neděli server televize France24.

Croizon vyplaval z Folkestonu na jihu Anglie krátce před 8. hodinou ranní. Na pláž u francouzské vesnice Wissant doplaval krátce před půl desátou večer.
 

"Dokázal jsem to! Je to šílené!," jásal Croizon. Pro rádio France Info řekl, že doufá, že se stane symbolem překonávání limitů lidských schopností.

 

Croizon plaval díky ploutvím, které měl připevněné na dolních protézách, rychlostí zhruba tři kilometry za hodinu. Během jeho výkonu ho doprovázelo několik delfínů.

Podívejte se, jak se Philippe Croizon na svůj zápis do historie připravoval:


Croizon v roce 1994 pracoval jako klempíř. Když tehdy sejímal anténu ze střechy, nechtěně zavadil o dráty vysokého napětí a dostal ránu 20 tisíci volty. Lékaři mu museli amputovat horní i dolní končetiny. Když se v nemocnici zotavoval ze zákroku, viděl v televizi dokument o pokořitelích kanálu La Manche a zařekl se, že ho také přeplave.
 

Otec dvou dětí se postavil této výzvě, kvůli "sobě, jeho rodině a kolegům, kteří všichni ztratili kvůli nějakému neštěstí chuť do života".
 

Na sobotní výkon Croizon trénoval dva roky. Minulý měsíc zvládl za 12 hodin přeplavat vzdálenost mezi francouzskými přístavy Noirmoutier a Pornic.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 14:25

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   14:25

   RunTour – Brno

   14:40

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

   16:15

   Barcelona Spartan Race

   16:55

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   18:40

   Běhej lesy – Karlštejn

 • Nova Sport 2

  • 13:30 14:25

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

   16:30

   UFC Main Event (3)

   17:25

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   19:30

   Barcelona Spartan Race

   20:00

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

Celý Program