Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ROZHOVOR JEŽEK SE DÁ DOHROMADY

Mistr světa Bouška: Extrémně vyhecovaný závod, ale Jirka je tvrďák

Zdroj: TV Nova

Paralympionik Jiří Bouša se vrátil z mistrovství světa se dvěma medailemi. Ze zámoří přivezl zlato z časovky a bronz ze silničního závodu. Bohužel při silničním závodě měl ošklivý pád jeho parťák z reprezentace Jiří Ježek. I o něm mluvil úspěšný sportovec, který prodělal dětskou mozkovou obrnu levé půlky těla.

V závodě, v jehož závěru závodníci frčeli rychlostí až 60 km/hod, zadělal na problémy Rakušan Patrick Hagenaars. Ten měl nejprve konflikt s pozdějším vítězem Bouškou, pak ale zapříčinil ošklivou nehodu Ježka. Nejvážněji byl zasažen hrudní koš s komplikovanými zlomeninami žeber a zhmožděnou plící. Devětatřicetiletý cyklista měl zlomenou pažní kost a přeražené zuby.
 

"Konkurence byla absolutní a i to nasazení bylo letos extrémně vyhecované, což se potvrdilo v silničním závodě. Ten incident se odehrál za mnou. Hodně se to tam hádalo, hodně se to strkalo. Já jsem s tím Rakušanem, který asi incident zavinil, měl 3km před cílem poziční souboj docela tvrdej a ve finále na to doplatil Jirka Ježek. Ten Rakušan byl hodně namotivovanej. Já jsem to měl za zády, jen jsem to slyšel. Než jsem se vrátil, byl už v sanitce," popsal Bouška, který věří, že jeho kolega bude brzo fit.
 

"Doufám a myslím si, že by se z toho měl dostat. On je tvrdej závoďák, určitě se z toho vylíže. Zotaví se rychle a bude bojovat. Bude se snažit zase zapojit. Nenechá to na něm žádné stopy. Údajně mu měli transplantovat dvě žebra, takže to asi bude složitější, ale věřím tomu, že bude brzo v top formě," dodal Bouška.
 

Své k tomu řekl i trenér Jiřího Boušky Daniel Treml. "Stál jsem asi 50m od toho incidentu, závěr byl obrovsky rychlej. My jsme jen viděli, že kluci přilítli do cílové rovinky a na pravé straně zůstal ležet Rakušan, na druhé straně Jirka Ježek. Ani jeden z nich se nehýbal. Když jsme viděli, že je tam český závodník, hned jsme tam běželi. Byl to těžký pád, vypadalo to ošklivě. Obrovská výhoda byla, že stanoviště záchranné služby bylo cca 20 metrů od toho, kde spadnul a záchranáři tam byli okamžitě," prozradil Treml.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:45 15:10

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   15:10

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   17:05

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   18:50

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

 • Nova Sport 2

  • 14:00 15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   16:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   17:45

   Off-road Maraton (2)

   18:10

   Czech rally 2019 (2)

   18:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

Celý Program