Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

JE TO DÉMON

McIlroy vyhrál PGA Championship a získal čtvrtý major

McIlroy
Zdroj: isifa.com
Témata:

Severoirský golfista Rory McIlroy vyhrál PGA Championship a získal čtvrtý titul kategorie major v kariéře. První hráč světa zakončil turnaj na hřišti ve Valhalle se skóre -16 a o ránu porazil Phila Mickelsona z USA.

"Ani v nejdivočejších snech jsem si nepředstavoval tak skvělé léto," řekl McIlrroy, který vyhrál na okruhu PGA tři turnaje za sebou. Před nedělním triumfem ve Valhalle nejprve zvítězil na majoru British Open a před cestou do Louisville v Akronu.
 

"Hrál jsem životní golf," usmíval se McIlroy s trofejí v náručí. "Tento titul je jiný než moje předchozí majory. Musel jsem ukázat kuráž a vybojovat si to."
 

McIlroy vedl před finále, které bylo kvůli dešti zpožděné o dvě hodiny, o ránu, ale na úvodních šesti jamkách udělal dvě bogey a najednou na čelo ztrácel tři údery. Jenomže na sedmičce dal birdie, na pětiparové desítce zahrál eagle a do konce kola přidal další dvě birdie.
 

"Na prvních jamkách jsem se cítil zvadlý a musel jsem si říct: Už zbývá jen dvanáct a musíš tam nechat vše! Jsem nadšený, jak jsem to zvládl a dokázal se zase odrazit nahoru, soupeřit s nejlepšími a na konci být nahoře," pochvaloval si.
 

Pětadvacetiletý McIlroy získal první major titul v roce 2011 na US Open a druhý o rok později právě na PGA Championship, který vyhrál v Kiawah s rekordním náskokem osmi ran. Třetí přidal letos po suverénním výkonu na British Open.
 

Stal se čtvrtým nejmladším hráčem, který získal čtyři majory. V nižším věku to dokázali jen Skot Tom Morris Jr. a Američané Jack Nicklaus a Tiger Woods. McIlroy jako teprve pátý v historii vyhrál po sobě British Open a PGA Championship. "Je dobrý, opravdu výborný a všechny teď převyšuje," ocenil ho Nicklaus.
 

"Výhra na British Open před pár týdny mi pomohla posunout hru o úroveň výš a získat teď čtvrtý major, to je nádhera," řekl McIlroy. "Byl jsem šťastný, že už mám dva majory, a po letošním roce jsou znenadání čtyři. Budu si na to muset zvyknout."
 

Na dělené třetí pozici skončili o dvě rány za McIlroyem Švéd Henrik Stenson a Američan Rickie Fowler, který byl letos do pátého místa na všech majorech.
 

Pro Mickelsona, pětinásobného major vítěze, je druhé místo nejlepším výsledkem nepovedené sezony a prvním umístěním v desítce na majoru v letech 2013 a 2014. "Je skvělé být zase nahoře, zažívat ty nervy a tlak," usmíval se Američan.
 

Mickelson byl v jednu chvíli i ve vedení společně s Rakušanem Berndem Wiesbergerem, McIlroyem, Fowlerem a Stensonem. Na měkkém hřišti mohli hráči hodně útočit, což demonstroval McIlroy právě při eaglu na desítce.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 14:45 16:30

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   16:30

   Cape Pioneer Trek Finals

   17:00

   Element (394)

   17:15

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Nova Cup 2019 – Sahara race

 • Nova Sport 2

  • 16:15 16:30

   KITE LIFE (3)

   16:30

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   19:00

   UFC Ultimate knockouts (1)

   19:30

   Glemmride 2019

   20:00

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   21:45

   Major League Soccer Highlights (24)

Celý Program